CSDD Paziņo, ka visus autovadītājus sagaida Milzu izmaiņas! Kaimiņvalstīs jau tas pieņemts

Drīzumā Latvijas autovadītājiem var būtiski mainīsies pieeja transportlīdzekļu tehniskajai apskatei, kas varētu ietekmēt visus šoferus. Latvijas Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) plāno rūpīgi izvērtēt ideju par tradicionālajām transportlīdzekļu tehniskās apskates uzlīmēm atsakoties, ņemot vērā Eiropas Savienības regulatīvo vidi.

Jaunie Eiropas normatīvie akti ierosina digitalizēt tehniskās apskates sistēmu, un CSDD ir ieinteresēta šajā virzienā. Tomēr joprojām ir neskaidrība, kuras digitālās sistēmas vai dokumenti pilnībā aizstās esošās uzlīmes. Šajā kontekstā ir svarīgi uzsvērt, ka, kaut digitālās sistēmas varētu būt efektīvākas, nav skaidrs, kā tās tiks ieviestas un kādas būs to izmaksas.

CSDD ir apzinājusies, ka jaunās sistēmas ieviešana prasīs rūpīgu plānošanu un ciešu sadarbību ar nozares pārstāvjiem, lai nodrošinātu, ka autovadītājiem ir pieejami nepieciešamie norādījumi un resursi pielāgošanai. Šīs pārmaiņas varētu atklāt jaunu posmu Latvijas ceļu satiksmes regulējumā un radīt vides, administratīvas un tehniskas izmaiņas autovadītāju ikdienas praksē.

Satiksmes ministrs Kaspars Brikšens ir norādījis, ka tradicionālās uzlīmes digitālajā laikmetā var kļūt par liekām. Latvijas Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) aktīvi strādā pie digitāla risinājuma, kas ļautu pilnībā pāriet uz digitāliem transportlīdzekļu tehniskās apskates reģistriem un atbrīvoties no fiziskajām uzlīmēm. Šis solis ir daļa no plašākas digitalizācijas stratēģijas, kas vērsta uz lietotāju ērtu mijiedarbību ar iestādēm un informācijas pieejamības uzlabošanu.

Latvijā esošā tehniskās apskates uzlīmju sistēma ir redzama pazīme par to, ka transportlīdzeklis ir veicies tehniskajā apskatē un atbilst drošības un vides normatīviem. Šīs uzlīmes tiek novietotas uz transportlīdzekļa stikla vai paneļa, sniedzot informāciju par apskates datumu un kodu, kas nodrošina skaidru signālu par transportlīdzekļa tehnisko stāvokli.

Piemērs no Igaunijas parāda, ka digitālie sertifikāti var uzlabot transportlīdzekļa kontroli, vienkāršojot datu ierakstu un pieejamību, kad tie šķērso robežas vai brauc citās valstīs.

CSDD pārstāvis atzīst, ka tehniskās apskates uzlīmēm ir bijušas daudzas priekšrocības, ieskaitot krāpnieku atklāšanu un autovadītāju identifikāciju. Tomēr autožurnālists Pauls Timrots uzsver, ka informācija, kas redzama uz uzlīmēm, ir būtiska identificējot automobiļa īpašnieku.

Eiropas Savienības valstīs ir dažādas pieejas transportlīdzekļu tehniskajai apskatei. Piemēram, Austrija, Vācija un Francija turpina izmantot uzlīmes pēc tehniskās apskates, bet citas valstis pievēršas digitālajiem sertifikātiem un citām inovatīvām alternatīvām. Šīs valstis aktīvi pielāgojas jaunākajām tehnoloģijām, lai nodrošinātu datu pieejamību un transportlīdzekļu kontroli digitālā vidē.

You may also like...