Drīzumā pamatīgi celsies algas un neapliekamais minimums! LBAS Paziņo milzīgus jaunumus

Plaši atzīts, ka pašreizējais stāvoklis ir apbēdinošs zemās minimālās algas dēļ. Tomēr situācija drīzumā varētu tikt labota, jo Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība (LBAS) paredz ātru rīcību. Tomēr, lai veicinātu noteikto summu palielināšanu, ir jāņem vērā un jāievēro daži būtiski aspekti. Neizpildot šos priekšnoteikumus, minimālās algas paaugstināšanas process būs sarežģīts. Iedziļināsimies šo prasību specifikā un gaidāmajās izmaiņās.

Latvijā nepieņemamie apstākļi liek ne tikai palielināt minimālo algu, bet arī būtiski paaugstināt neapliekamo minimumu. To intervijā LTV raidījumā Rītas panorāma uzsvēra LBAS priekšsēdētājs Egils Baldzēns. Mums ir obligāti jāsaprot, vai izmaiņas ir nenovēršamas, vai arī tā ir tikai retorika bez skaidras rezolūcijas. Sīkāka pašreizējās situācijas un tās būtības izpēte radīs skaidrību šajā jautājumā.

Baldzēns pauda skaidru un steidzamu vēstījumu, ka gan neapliekamā minimuma, gan minimālās algas paaugstināšanai ir izšķiroša nozīme. Koncentrēšanās tikai uz minimālo algu ir netaisnīga, jo tā ietekmē nedaudz vairāk par 16% iedzīvotāju. Baldzēns norāda, ka tas nav godīgi pret skartajām personām. Paliek jautājums: kāda ir turpmākā rīcība tiem, kurus tas skar?

Lasi vēl : Sinoptiķi nākuši klajā ar ļoti nepatīkamu prognozi par gaidāmo laiku tuvākajās dienās: “Tas būs briesmīgi!”

Konkrēta šīs atcelšanas laika noteikšana ir primārais jautājums, un mēs to nekavējoties risināsim. Patlaban Baldzēns paudis, ka inflācijas problēma ir ārkārtīgi smaga, jo ievērojama daļa strādājošo tiek atalgoti minimāli vai nemaz. Ņemot vērā pašreizējos apstākļus, tā ir neveiksmīga un traģiska realitāte.

Viens no nepatīkamiem aspektiem, kas jāatzīmē, ir tas, ka LETA ir paziņojusi, ka Lietuvas administrācija ir pilnībā atbalstījusi ierosinājumu nākamajā gadā palielināt minimālo algu par 10%. Tā rezultātā minimālā alga būtu 924 eiro pirms nodokļu nomaksas. Ir vērts atzīmēt, ka šī summa ir lielāka par minimālo algu Latvijā.

Turpretim Latvijā 2023.gada janvārī tika paaugstināta minimālā alga no 500 eiro līdz 620 eiro, kas iezīmē 24% pieaugumu. Tomēr šī summa atpaliek no Lietuvā noteiktās minimālās algas. Sīkāku informāciju par minimālās algas palielināšanas un jaunā neapliekamā minimuma grafiku skatiet pievienotajā video intervijā.

You may also like...