Esošās prognozes ir pilnībā mainījušās! Bricis jau steigšus nāk klajā ar Traku prognozi tuvākajām dienām
Bricis atsaucās uz pagājušā gada septembri, kad laika apstākļi bija ievērojami vēsāki, un šajā mēnesī neviena diena nesasniedza +20 grādus. Šāds vēsums bija raksturīgs rudens sākumam un atbilst mūsu klimatiskajiem standartiem.
Tomēr šogad situācija ir pilnīgi atšķirīga. Šī gada septembris ir pārsteidzis ar neparasti siltu laiku: katru dienu temperatūra pārsniedz +20 grādus, bieži vien sasniedzot vēl augstākus rādītājus, radot sajūtu, ka vasara ir atgriezusies negaidītā veidā.
Toms Bricis prognozē, ka šie silto laikapstākļu periodi saglabāsies vismaz līdz nedēļas beigām.
Bricis norādīja, ka šāda situācija ir pilnīgi neparasta un līdz šim Latvijā nepieredzēta. Parasti septembris iezīmē rudens sākumu ar vēsākiem un mainīgākiem laika apstākļiem, bet šogad mēnesis piedāvā neierasti vasarīgas temperatūras. Vidējā temperatūra šomēnes ir sasniegusi +17,8 grādus, kas parasti ir raksturīgs jūlijam, kad piedzīvojam karstākās vasaras dienas.
Bricis uzsver, ka šie temperatūras rādītāji ir izņēmums mūsu klimatā un norāda uz plašām klimata pārmaiņām, kas ietekmē laika apstākļu stabilitāti un paredzamību. Šie novērojumi rada jautājumus par to, kādas izmaiņas mūsu klimats piedzīvos nākotnē un kā tās var ietekmēt mūsu ikdienu.
Tātad, šajā nedēļā Latvijā turpināsies vasara ar pilnu spēku – tiek prognozēts sauss un saulains laiks. Lai gan nedēļas nogalē temperatūra varētu nedaudz samazināties, kopumā gaidāms ļoti silts un vasarīgs laiks. Tuvākajās dienās visā valstī gaisa temperatūra var sasniegt +25 līdz +27 grādus, liecinot par ilgstošu vasaras ietekmi.
Toms Bricis norāda, ka ir iespējams, ka šis gads var pārspēt 2018. vairākus rekordus. Šobrīd jau esam sasnieguši 124 dienas, un, kā prognozē eksperts, laika apstākļi turpinās saglabāties nemainīgi visā nedēļas garumā. Ja prognozes piepildīsies, šis periods var kļūt par ilgāko vasaras sezonu Latvijā pēdējās desmitgadēs.
Ilgstošā siltuma dēļ daudziem šķiet, ka vasara ir ieilgusi vairāk nekā ierasts, un tas var radīt papildu izaicinājumus, piemēram, ūdens resursu pārvaldībā un apkures sistēmu pielāgošanā.