Līdz 2000 Eiro: Daudzi vadītāji drīzumā var saņemt ļoti milzīgus naudas sodus…

Noteikti kāds jau ir dzirdējis par jaunajiem grozījumiem likumā, taču vairums vēl nav informēti. Nesen Saeima pieņēma izmaiņas likumā, kas paredz ieviest stingrus sodus autovadītājiem. Situācija, kas agrāk bija salīdzinoši mērķtiecīga, ir mainījusies, un tagad autovadītājiem draud ļoti nopietnas naudas sankcijas, kas var pārsniegt pat viņu mēneša ienākumus. Šie sodi ir tik smagi, ka tie var ieviest ievērojamu pārdomu par pašreizējo stāvokli.

Jauno likumu priekšlikums paredz piemērot naudas sodu autovadītājiem, kuri pārsniedz ātrumu no 61 līdz 70 km/h, līdz pat 960 eiro, turpretim iepriekšējais maksimālais sods par šādu pārkāpumu bija 460 eiro. Turklāt automātiski tiks atņemtas vadītāja tiesības uz 12 mēnešiem, salīdzinot ar pašreizējiem sešiem mēnešiem. Tas nozīmē, ka sodi būs divreiz stingrāki nekā agrāk. Tomēr šis nav beigas, jo gaida vēl smagāki pārkāpumu sodi, kas skars daudzus autovadītājus.

Ātruma pārsniegšanas gadījumā apdzīvotā vietā jaunie noteikumi paredz soda palielinājumu līdz pat 1400 eiro, salīdzinot ar iepriekšējo 460 eiro. Tiesības tiks atņemtas uz diviem gadiem, kas ir divas reizes ilgāk nekā pašreizējā norma. Sodi kļūs vēl bargāki, un tas ir tikai sākums. Šī ir tikai neliela ieskats lielākajos un smagajos sodos, kas vēl ir priekšā.

Tomēr, ja transportlīdzekļa ātrums tiks pārsniegts par 70 km/h, neatkarīgi no tā, vai tas notiek apdzīvotā vietā vai citur, automātiski tiks piemērots astronomiski augsts naudas sods – ne mazāk kā 2000 eiro, kā arī tiesību atņemšana uz pilniem trim gadiem. Šīs sankcijas varētu nozīmēt, ka šie autovadītāji, iespējams, vairs nekad neatgriezīsies pie stūres. Tomēr, šajā situācijā vēl ir vairāk aspektu, kas liek apšaubīt šo jauno regulējumu.

Saskaņā ar Ceļu satiksmes drošības padomes publisko informāciju katru gadu vairāk nekā 500 cilvēki tiek saukti pie atbildības par ātruma pārsniegšanu vairāk nekā par 60 km/h. Tas nozīmē, ka šoferi, kuriem tiek piemēroti jaunie sodi, varētu būt skaitliski ievērojams daudzums katru dienu.

Šī informācija liek saprast, ka jaunie noteikumi var ietekmēt lielu autovadītāju skaitu un radīt nopietnas sekas. Lai arī ideja par stingrākiem sodiem šķiet laba, reāli skatoties, dzērumā braukšanas gadījumā katru dienu satiksmē joprojām piedalās neskaitāmi cilvēki.

Tāpēc rodas šaubas, vai sodu palielināšana patiešām ietekmēs šo negodīgo praksi, jo tie, kuri vēlas pārkāpt noteikumus, iespējams, turpinās rīkoties nepievēršot uzmanību šiem sankciju pasākumiem.

You may also like...