“Liela iespēja palikt ar tukšu bankas karti ikvienam Latvijas iedzīvotājam”: Tikko paziņota steidzama ziņa

Diemžēl, bet šobrīd tā ir pavisam reāla iespēja katram Latvijas iedzīvotājam palikt ar pilnīgi tukšu bankas karti un kontu, vien pāris minūšu laikā. Ja neesat gana vērīgs un uzmanīgs, tad varat pazaudēt simtiem un pat tūkstošiem euro savas naudas!

Atgūt atpakaļ savu naudu, pēc kļūdas izdarīšanas praktiski vairs nebūs iespējams un tas ir pats nepatīkamākais ar ko šobrīd saskaras liela daļā iedzīvotāju visā valstī. Lai arī cik ļoti cilvēkiem tiek teikts uzmanīties un seko līdzi savam bankas kontiem un visiem maksājumiem, situācija vienalga nemainās un pat gudrākie, kuri uzskata, ka nekas neuzķersies, pazaudē savus visas dzīves uzkrājumus, lai arī cik skumji tas nebūtu.

Sākumā aplūkosim kā Latvija pārgāja uz Euro valūtu
Sākotnējais solis Latvijas pārejai uz Eiro valūtu tika veikts 2014. gada 1. janvārī, kad Latvijas lati tika nomainīti pret eiro, piemērojot kursu 1 EUR pret 0,702804 LV. Pirms Eiro ieviešanas Latvijas ceļš uz šo valūtu bija ilgstošs un sarežģīts. Pēc Baltijas valstu neatkarības atjaunošanas 1991. gada 27. augustā Eiropas Ekonomikas kopiena un tās dalībvalstis oficiāli atzina šo notikumu.

Sekoja vairāki ārpolitikas un iekšpolitikas lēmumi, kas atbalstīja Latvijas virzību uz Eiropas Savienību (ES). Tomēr izšķirošais solis tika sperts 2003. gada 20. septembrī, kad notika referendums par iestāšanos ES. 2004. gadā, pievienojoties ES, Latvijai tika nosprausti nosacījumi par iespējamo pāreju uz eiro, pievēršot uzmanību Māstrihtas kritēriju ekonomiskajai saskaņotībai.

2005. gada 1. janvārī Latvijas Banka noteica oficiālo maiņas kursu starp latu un eiro, ietverot vērtību 1 EUR = 0,702804 LVL.  Šis solis bija svarīgs Latvijas ekonomikas un finanšu sistēmas integrācijā Eiropas ekonomikā, veicinot valsts dalību vienotā Eiropas valūtā.

Neskatoties uz sākotnējo plānu pāriet uz eiro līdz 2008. gada 1. janvārim, sarežģījumi, kas radās saistībā ar Māstrihtas kritēriju neievērošanu un to sekojošo finanšu un administratīvo krīzi no 2008. līdz 2010. gadam, novirzīja Latviju no sava iepriekšējā nodoma ieviest eiro.

Šajā periodā, Latvija saskārās ar daudzpusīgām grūtībām, kas izrietēja no ekonomiskās nestabilitātes un Māstrihtas kritēriju neizpildes. Tas, savukārt, aizkavēja plānoto eiro ieviešanu valstī. Finanšu un administratīvā krīze šajā laika posmā radīja nepieciešamību pārskatīt Latvijas ekonomiskos plānus attiecībā uz eiro ieviešanu.

Tomēr, iekarojot šīs grūtības un veicot nepieciešamos pasākumus ekonomikas stabilizēšanai, Latvija guva atzinību no Ekonomikas un finanšu padomes, kuras sastāvā ir Eiropas Savienības dalībvalstu finanšu ministri. 2013. gada 9. jūlijā šī padome oficiāli apstiprināja Latvijas iestāšanos eirozonā, norādot, ka valsts ir paveikusi nepieciešamos pasākumus un izpildījusi prasības, lai kļūtu par eiro lietotāju. Šis solis iezīmēja Latvijas pilnvarošanu kļūt par pilntiesīgu dalībnieci vienotajā Eiropas valūtā.

Pirms burtiski pāris dienām kāds Latvijas valsts iedzīvotājs publicēja palīgā saucienu un dalījās ar notikušo sociālajos tīklos. Lai arī viss sākās pavisam labi, persona varēja momentā palikt ar tukšu bankas kontu!

Turpinājumu lasi nākošajā lapā

You may also like...