“Nu tas ir pilnībā Oficiāli!” Par attaisītu alkohola pudeli mašīnā draudēs sods līdz 140 Eiro

Kā ļoti labi pazīstamā valsts, kura pazīstama ar ļoti stingrajiem noteikumiem pret alkoholu, Lietuva nupat paziņojusi par vēl bargākiem sodiem. Tas stāsies spēkā jau no pirmā Jūnija un skars arī jebkuru latvieti, kas vienkārši dosies uz Lietuvu. Jāņem vērā, ka tas nekāds joks, bet gan reāla spektra situācija. Par atvērtu alkohola pudeli mašīnas salonā varēs tikt piemērots naudas sods līdz pat 140 Eiro. Jāpiebilst, ka sods var tikt piemērots ne tikai vadītājam, bet jebkuram no pasažieriem. Jaunās izmaiņas ir liels pārsteigums arī tūristiem no Latvijas, kas apmeklē regulāri Lietuvu.

Kā norāda Lietuvas galvenie mediji, Lietuvas Saeima ir apstiprinājusi oficiālos grozījumus Administratīvajā pārkāpumu protokolā. Lai iekļautu tieši sodus par alkohola produktu neatbilstošu lietošanu un to pārvadāšanu transportlīdzekļos. Jāņem vērā, ka arī sodi būs iespaidīgi! Jau no 1 .Jūnija par alkoholisko dzērienu glabāšanu, lietošanu un pārvadāšanu, izņemot automašīnas ar patstāvīgi nodalītu salonu (Limuzīni) varēs tikt piemērots brangs sods.

Iesākumā sods varēs būt no 40 – 100 Eiro. Taču ja pārkāpums būs atkārtots, piemēram, jau otro reizi, tad sods var aiziet līdz 140 Eiro, tikai par to, ka ir atvērta pudele. Diezgan iespaidīgi vai ne? Lietuvas mediji ļoti nopietni izceļ, ka šādas problēmas ir jārisina ļoti stingri. Likums aizliedz personām pārvadāt, glabāt un lietot alkoholu atvērtā iepakojumā transportlīdzekļa salonā. Taču ar to viss nebeidzas.

Lietuvas deputāti uzsver, ka šis būs lielisks sākums, kam jaunam un ja vajadzēs tad tiks ieviesti vel stingrāki noteikumi. Tas viss ar mērķi, lai tikai varētu situāciju uzlabot un vienreiz beigt atļaut cilvēkiem pie stūres darīt to, ko viņi vēlas. Šis gan esot bijis izbrīns ceļotājiem un tūristiem no Latvijas, jo jāņem vērā, ka tas skars ikvienu, kas iebrauc Lietuvā.

Lasi vēl : Swedbank Pavisam negaidīti nākusi klajā ar ļoti Svarīgu paziņojumu visiem bankas klientiem

Ņemot vērā Latvijas alkohola problēmu un sēšanos pie stūres dzērumā, vai arī mums nevajadzētu sākt ieviest ko līdzīgu, lai tikai varētu izķert šos dzērājšoferus, vēl pastiprinātākā veidā? Kāds ir Jūsu viedoklis par šo problēmu?

You may also like...