Rudens aukstums ieradīsies krietni pirms laika: Sinoptiķi laicīgi ceļ Trauksmi par drīz gaidāmo

Austrumeiropā un Centrāleiropā ir gaidāmas ievērojamas laika apstākļu pārmaiņas. 

Austrumeiropā termometra stabiņš, visticamāk, nepacelsies augstāk par 17–19 grādiem, kas ir par aptuveni 4 grādiem zemāk nekā ierasts šajā sezonā.

Līdzīgas tendences vērojamas arī Centrāleiropā, kur gaidāms, ka temperatūra būs 22–25 grādu robežās, kas arī būs nedaudz zemāka par sezonas vidējo normu.

Tomēr tiem, kam karstums nav tīkams, šis vēsākais periods var būt īpaši patīkams.

Tikmēr Ziemeļeiropā laika apstākļi būs daudz siltāki, ar temperatūru, kas sasniegs 25–30 grādus. Tas pārsniedz sezonas vidējo normu par 1–2 grādiem, un dažos reģionos temperatūra var pat pārsniegt ierasto līmeni.

Dienvideiropas un Rietumeiropas iedzīvotājiem jāsagatavojas intensīvam karstuma vilnim, kas sola būt sevišķi spēcīgs.

Tiek prognozēts, ka temperatūra šajos reģionos varētu sasniegt 33-34 grādus pēc Celsija, kas radīs ievērojamu diskomfortu, īpaši pilsētu teritorijās, kur siltums uzkrāsies un saasinās situāciju.

Taču tas nav viss, kas gaidāms. Nedēļas laikā daudzviet prognozē mākoņainu laiku ar iespējamiem nokrišņiem.

Lai gan šie laika apstākļi var sniegt atvieglojumu no karstuma, tie nesīs arī jaunus izaicinājumus.

Daudzos reģionos gaidāmas spēcīgas lietusgāzes, un dažviet iespējama krusa. Vidus Austrumeiropā šie nokrišņi var būt īpaši intensīvi un koncentrēti, radot neparedzamas situācijas un palielinot plūdu risku.

Temperatūra ievērojami pazemināsies, daudzviet nepārsniedzot 17-19 grādus, kas ir aptuveni 4 grādi zem sezonas vidējās normas. Centrāleiropā temperatūra būs no 22 līdz 25 grādiem, kas arī būs zem šī perioda vidējā līmeņa.

Ziemeļeiropā iedzīvotāji varēs baudīt samērā patīkamus laikapstākļus, jo temperatūra šajā reģionā būs tuvu sezonas normai, dažviet pat pārsniedzot to un sasniedzot 25-30 grādus pēc Celsija, kas ir par 1-2 grādiem vairāk nekā parasti.

Tomēr ziemeļrietumu apgabalos laika apstākļi būs ļoti mainīgi. Tas saistīts ar anticiklona un ciklona savstarpējo ietekmi, kā rezultātā nedēļas sākumā šajos reģionos var sagaidīt spēcīgas lietusgāzes un pērkona negaisus.

Ciklona ietekme izplatīsies arī uz centrālajiem reģioniem, kur jauns ciklons virzīsies no Baltijas jūras. Tas atnesīs mākoņainību un biežas lietusgāzes ar pērkona negaisiem, īpaši Austrumeiropā.

Meteorologi prognozē, ka visintensīvākais lietus gaidāms nedēļas sākumā, bet vēlāk tas būs izteikti lokāls. Gaisa temperatūra sākotnēji var pacelties līdz +25, vietām pat līdz +35 grādiem, bet pēc lietus tā pazemināsies līdz +20…+25 grādiem.

Šī laika apstākļu nestabilitāte dažādos reģionos liecina par intensīvu atmosfēras dinamiku, kas būtiski ietekmēs vietējos iedzīvotājus un viņu ikdienu.

Sinoptiķis sniedza prognozi par 2024. gada augusta beigām, un, diemžēl, laika apstākļi būs krietni sliktāki, nekā varētu domāt iepriekš…

Lasi raksta turpinājumu nākošajā lapā

You may also like...