“Tas ir Prātam Neaptverami!” Latvijā Slavens cilvēks brīnās par vienkārši nepieļaujamu situāciju Slimnīcā!

Tikai neilgu laiciņu atpakaļ, ļoti milzīgu uzmanību piesaistīja kāda vīrieša ieraksts mikroblogošanas sociālajā platformā – Twitter! Kopumā tas viss ir beidzies daudz skumjāk, nekā vispār varētu iedomāties šādas situācijas notiekam. Jāpiebilst, ka tieši šī ziņa momentā nokļuva visu mediju pirmajās lapās, kas lika aizdomāties par to, ka ar šo visu situāciju tik tiešām kaut kas nav kārtībā. Pie tam, neviens īsti uzreiz nevarēja saprast, kas tad ir vainīgs. Jāsāk ar to, ka vīrietis paziņoja, ka viņam nav atļauts apmeklēt slimo sievu. Tas noticis Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcā (RAKUS). Diemžēl, bet jau pēc brīža viņa sieva nomira, un viņam nebija iespējams pat no viņas atvadīties.

Latvijā ļoti labi atpazīstamais cilvēks Andris Reizenbergs izteicās : “Skatos Panorāmu un brīnos par to, kā slimnīca var atteikt satikties, iespējams, pēdējo reizi ar slimo sievu? Tas ir vienkārši neticami!” Uz viņa izteikumiem bija ļoti daudz komentāru, viens no populārākajiem – “Tas nav nekāds izņēmums, tā ir mūsu sistēma!” LTV raidījums Panorāma nekavējoties atklājis, ka RAKUS uzreiz sākusi ļoti precīzu iekšējo izmeklēšanu par ārstu rīcību, kas saistīta ar neļaušanu apciemot smagi slimo sievu. Diemžēl, viņa devas mūžībā intensīvā terapijas nodaļā. Šeit ir tikai viens jautājums, kurš un ar kādām tiesībām deva šādu atbildi nelaist cilvēku pie sava mīļotā? Kurš par to nesīs atbildību?

Rūpīgi jāņem vērā, ka RAKUS galvenais neiroloģijas klīnikas vadītājs – Guntis Karelis izteicās, ka tas vienkārši esot bijis pavisam neveiksmīgs pārpratums. “Slimnīcas un klīnikas vārdā tiešām izsaku līdzjūtību par šo traģisko notikumu. Par pacienta aizmiršanas beigām un savstarpējo empātiju, kas nebija izveidojusies starp ārstu un pacientu. Tas tiešām ir ļoti skumji, lai neteiktu vairāk.”

Acīmredzot viss nav tik tīrs, kā gribētos, jo šī ziņa jau vairākas reizes pamatīgi satricināja ne tikai medijus, bet arī sociālos tīklus. Ikvienam cilvēkam ir tiesības atbadīties no sava mīļotā cilvēka un tas ir tikai saprotami. Taču redziet, šeit slimnīca to aizliedza un tas liek uzdot ļoti daudz jautājumu, kā vispār kāds tā var un drīkst rīkoties.

Arī Sociālajos tīklos acīmredzams, ka cilvēki ir vairāk nekā vienkārši dusmīgi par šo situāciju. Jo, viņa vietā var būt arī jebkurš cits un kā var neatļaut atvadīties, zinot, ka cilvēks var aiziet kuru katru brīdi? Kādas ir Jūsu domas par visu notikušo, vai kas tāds vispār varēja tikt pieļauts?

You may also like...