VID Steigšus nācis klajā ar paziņojumu Pilnīgi visiem iedzīvotajiem! “Tagad tas var skart ikvienu”

Zināms, ka Valsts ieņēmumu dienests (VID) laiku pa laikam izdod saistošus paziņojumus, kuros sīki izklāstīti gaidāmie notikumi vai izmaiņas. Jaunākais paziņojums ir ārkārtīgi svarīgs, jo tas var ietekmēt ikvienu. Lai pilnībā izprastu situācijas nopietnību, ir jāņem vērā vairāki galvenie faktori. Ir kļuvis skaidrs, ka situācija nav jāuztver viegli, un tā var tieši ietekmēt ievērojamu skaitu cilvēku. Tāpēc rodas jautājums: cik nopietna šī situācija ir iesaistītajām personām? Laiks padziļinās šajā jautājumā.

Valsts ieņēmumu dienests izplatījis steidzamu paziņojumu, kura mērķis ir operatīvi brīdināt iedzīvotājus. Var rasties jautājums par to, ko nozīmē brīdinājums. Šķiet, ka tas attiecas uz daudziem būtiskiem jautājumiem, jo ​​pašlaik maldināšana ir izplatīta gandrīz katrā stūrī. Turklāt indivīdi, kuri iekrīt šķietami nekaitīgos “mānekļos”, cita starpā var ciest ievērojamus finansiālus zaudējumus. Izpētīsim, ko tieši VID ir pasludinājis un kāpēc iedzīvotājiem obligāti jābūt īpaši piesardzīgiem.


Pēdējo dienu laikā VID izplatījis vairākus paziņojumus, aicinot iedzīvotājus būt piesardzīgiem pret krāpnieciskām e-pastiem un īsziņām. Šīs ziņas apgalvo, ka ir no VID, bet patiesībā ir no krāpniekiem. Par šo brīdinājumu aģentūru LETA informēja VID. Tomēr vai šī ir tikai tipiska krāpniecības taktika, ko izmanto ievērojami uzņēmumi, vai arī tajā ir daudz vairāk, nekā šķiet?

Zināms, ka krāpnieki izmanto viltīgu taktiku, un šajā gadījumā VID ir brīdinājis sabiedrību, ka viņi vēršas pret privātpersonām, sūtot viltus e-pastus. Šajos e-pastos tiek apgalvots, ka vissvarīgākajai informācijai var piekļūt caur Elektroniskās deklarēšanas sistēmu (EDS) tieši no VID. Diemžēl daudzi cilvēki sākotnēji neapzinās, ka šie e-pasti ir viltoti, un var tos atvērt, īpaši, ja redz, ka ziņa nāk no VID, jo informācijas avots tiek uzskatīts par uzticamu.

VID netērēja laiku, skaidri paužot savu nostāju: iedzīvotāji, kuri saņem e-pastus, saņem tikai paziņojumus par informāciju, kas jau ir pieejama EDS sistēmā. Tā noteikti ir nomākta realitāte, ar kuru cilvēkiem bieži jāsaskaras. Rezultātā ar VID vērsušies daudzi iedzīvotāji, kuri saņēmuši vēstules par nodokļu atmaksu. Diemžēl krāpnieki var izmantot šīs vēstules vai e-pasta ziņojumus, lai piekļūtu personas bankas konta informācijai.

VID izteicis brīdinājumu, aicinot personas būt piesardzīgām saistībā ar konkrētu lietu. Pat ja persona atpazīst, ka ziņa ir no VID, tā tomēr var pieprasīt atlīdzību pirms jebkādu darbību veikšanas. Diemžēl tieši tāds ir krāpnieku nolūks, tāpēc jābūt īpaši modram. Sarakstē var būt informācija, kas ir pilnīgi nevajadzīga. Rezultātā krāpnieki var iekļūt jūsu kontos un līdz ar to arī jūsu finansēs.

You may also like...