Decembris un Janvāris mums visiem liks pamatīgi nobālēt: Sinoptiķi izteikuši negaidītu prognozi drīzajai ziemai

Eiropas sinoptiķi spriež par negaidītiem un neparastiem pārsteigumiem, ko var sagādāt gaidāmā ziema. Meteorologi prognozē, ka decembris un janvāris atnesīs neparastus laikapstākļus, kas neapšaubāmi mūs pieķers. Dažos reģionos situācija var izrādīties diezgan sarežģīta. Slavens sinoptiķis ir runājis par šīm iespējamām laikapstākļu anomālijām. Viens no aukstākajiem mēnešiem Latvijas vēsturē neapšaubāmi bija 2010. gada decembris.

2010. gadā decembrī Latvijā uzsniga otrs lielākais snigts, sasniedzot iespaidīgus 22 centimetrus. Šāda lieluma sniegs decembrī ir retums, jo vēsturiskie ieraksti liecina, ka šajā mēnesī lielākais novērotais sniega biezums bijis vidēji 23 centimetri, kas fiksēts 1937.gadā.

31. decembrī visā Latvijā bija dažāds sniega biezums. Biezākā sniega sega fiksēta Kalnciemā, kuras dziļums sasniedza 57 cm. Cieši aiz muguras sekoja Rucava ar sniega biezumu 52 cm, savukārt Dobelē un Rīgā attiecīgi 49 cm un 46 cm. Savukārt seklākā sniega sega tika novērota Ventspilī, sasniedzot tikai 25 cm, un Kolkā ar 29 cm dziļumu. Šie mērījumi paliek nemainīgi.

Attiecīgais datums nebūs vienīgais, kas paliks atmiņā Latvijas vēsturē. Pēc meteorologu domām, šī gada decembra un janvāra mēneši gaidāmi ļoti anomāli, un, visticamāk, piedzīvosim notikumus, kas līdz šim nebija iedomājami citos gados. Ir svarīgi precizēt, kas ir tieši paredzēts vai vajadzīgs.

Lasi vēl : Kaut kas nenormāls! Mediji ceļ traci: “No iedzīvotāju banku kartēm masveidā pazūdot nauda”

Viņš apgalvo, ka ilgtermiņa prognozes jau ir devušas ieskatu gaidāmās ziemas sezonas klimatiskajos apstākļos. Neraugoties uz to, ka prognoze tiek veikta daudz iepriekš, sagaidāms, ka zinātnes sasniegumu dēļ tā būs diezgan precīza. Jaunākie dati liecina, ka ziemas sezona būs atšķirīga nesenajā vēsturē.

Speciālista analīze liecina, ka decembrī un janvārī temperatūra ir augstāka par vidējo. Tas liecina, ka, sākoties ziemai, termometra rādījumi pārsniegs parasto diapazonu par vienu vai diviem grādiem pēc Celsija, tad janvāra otrajā pusē novirze, iespējams, palielināsies līdz diviem vai trim grādiem pēc Celsija.

Lai gan temperatūras paaugstināšanās var šķist pievilcīga, ir svarīgi ņemt vērā, ka tas var izraisīt arī bīstamas sekas. Laika gaitā dzesēšanas fāzes tiks aizstātas ar siltām viļņiem, kas atsevišķās vietās radīs bīstamus apstākļus, piemēram, sasalstošu lietu un ārkārtīgi apledojušu reljefu.

Pēc meteorologa prognozēm, ziemai Eiropā, tostarp Latvijā, ir raksturīgas biežas klimata izmaiņas. Šo parādību var saistīt ar pastiprinātajām okeāna temperatūras svārstībām visā pasaulē, kas izraisa neregulāras temperatūras izmaiņas ziemas mēnešos.

You may also like...