Līdz 2000 Eiro: Daudzi autovadītāji drīzumā var saņemt milzīgus naudas sodus…

Kāds jau noteikti būs paspējis dzirdēt, taču lielāka daļa joprojām ir neziņā. Saeima tik tikko nodevusi rosināt ceļu grozījuma likumā, kuri paredz nopietnus sodus autovadītājiem. Ja iepriekš viss bija vēl salīdzinoši maigi, tad šobrīd situācija ir pavisam savādāka un autovadītāji varēs tikt pie ļoti milzīgiem naudas sodiem. Tie būs tik lieli, kas varēs pārsniegt mēneša algas līmeni, līdz ar to ļoti nopietni, kas attiecīgi liks aizdomāties par šī brīža situācija. 

JV rosina par ātruma pārsniegšanu no 61 līdz 70 km/h piemērot naudas sodu vadītājam līdz pat 960 Eiro, lai gan iepriekš maksimālais naudas sods par šo ir 460 Eiro. Tāpat arī automātiski tiks atņemtas tiesības uz 12 mēnešiem, pašlaik tie ir tikai seši. Līdz ar to sodi kļūs divreiz bargāki. Tomēr tas ir tikai iesākums. Trakākais ir tikai priekšā un daudzi autovadītāji pamatīgi cietīs.

Par tikpat ātruma pārsniegšanu apdzīvotā vietā sods pieaugs līdz 1400 Eiro, iepriekšējo 460 Eiro vietā. Tāpat tiesības tiktu atņemtas uz diviem gadiem, savukārt esošajā situācijā tas ir tikai viens gads. Sodi pacelsies brutālā lielumā un tas ir tikai sākums. Tagad ķersimies klāt pie paša svarīgākā un lielākajiem sodiem.

Taču ja ātrums tiks pārsniegs par vairāk nekā 70 km/h, neatkarīgi no tā vai tas ir apdzīvotā vietā vai nē, automātiski tiks piešķirts vienkārši nenormāli milzīgs naudas sods! Tas būs 2000 Eiro apmērā un tiesību atņemšana uz veseliem 3 gadiem, kas nozīmē, ka šie šoferīši pie stūres diez vai kādreiz dzīvē vispār atgriezīsies. Bet arī šeit nekas no tā visa nebeidzas.

Lasi vēl : Sinoptiķi steidzami brīdina par gaidāmo laiku tuvākajās dienās: “Laiks mainīsies ļoti strauji”

Kā jau ziņots, balstoties uz Ceļu satiksmes drošības padomes publisko informāciju, katru gadu vairāk nekā 500 cilvēki tiek saukti pie atbildības par ātruma pārsniegšanu vairāk nekā par 60 km/h. Līdz ar to, tas nozīmē, ka tie ir vairāki šoferi dienā. Tāpēc tiem, kam patrāpīsies jaunie noteikumi, cietēji būs ļoti smagi.

Ideja kopumā jau laba, bet ja paskatās uz to, ka dzērumā katru dienu brauc joprojām neskaitāmi cilvēki, nedomāju, ka sodu pacelšana mazinās arī šo spektru, jo tie kuri gribēs, tie joprojām lidos.

You may also like...