Īstenojot ES programmu “Digitālā Eiropa”, šogad Latvijā tiks piesaistīti 10 miljoni eiro
Digitālās Eiropas iniciatīva ir pirmais ES finanšu instruments, kas paredzēts, lai palielinātu digitālo pārveidi un palielinātu tās priekšrocības visiem Eiropas iedzīvotājiem, valsts pārvaldes iestādēm un uzņēmumiem.
Šogad Latvija varēs saņemt finansējumu tādās jomās kā Eiropas digitālās identitātes maka ieviešana, nacionālās kvantu komunikācijas infrastruktūras izveide, bērnu interneta drošības veicināšana, digitālo inovāciju centra izveide, kas attiecīgajā situācijā ir vairāk nekā ļoti svarīgi un būtiski priekš mums visiem.
“Digitālās Eiropas” vispārējais mērķis ir atbalstīt un paātrināt Eiropas ekonomikas, rūpniecības un sabiedrības digitālo pārveidi, nodrošināt iedzīvotājiem, valsts pārvaldes iestādēm un uzņēmumiem visā ES iespēju izmantot digitālās pārveides priekšrocības un palielināt Eiropas lomu globālās digitālās ekonomikas konkurētspējā.
Plāns stiprinās un uzlabos Eiropas spējas galvenajās digitālo tehnoloģiju jomās, izmantojot liela mēroga ieviešanu, un veicinās galveno Eiropas digitālo tehnoloģiju plašāku izplatīšanu un ieviešanu privātajā sektorā un sociāli nozīmīgās jomās, veicinot digitālo pārveidi un piekļuvi digitālajām ierīcēm. tehnoloģijas.
VARAM aicina uzņēmējus, organizācijas un iestādes pieteikties “Digitālās Eiropas” programmas konkursos un piedalīties pārrobežu projektu apvienībās.
“Digitālās Eiropas programma ir devusi nozīmīgu ieguldījumu Digitālās desmitgades vērienīgo mērķu sasniegšanā. Šī ir ļoti reāla iespēja Latvijas uzņēmumiem, organizācijām un iestādēm saņemt ES līdzfinansējuma atbalstu, lai ieviestu digitālās Transformācijas un tādas inovācijas kā mākslīgais intelekts, kiberdrošība, augstas veiktspējas skaitļošana, progresīvas digitālās prasmes un atbalsts tehnoloģiju ieviešanai,» sacīja vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Māris Springdžuks (AS).
LETA ziņoja, ka valdība otrdien skata VARAM ziņojumu par minēto projektu.
Tā plānotais budžets līdz 2027. gadam ir 7,6 miljardi eiro.
Tiek apgalvots, ka plāns “Digitālā Eiropa” paātrinās ekonomikas atveseļošanos un liks pamatus Eiropas sabiedrības un ekonomikas digitālās pārveides procesam, īpaši noderot mazajiem un vidējiem uzņēmumiem.
VARAM ir noteikta kā aģentūra, kas ir atbildīga par programmas koordinēšanu un Nacionālās vadošās iestādes funkcijas veikšanu.
Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) būs atbildīga par konsultatīvā atbalsta un ieviešanas pasākumu koordinēšanu programmā “Digitālā Eiropa” Augstas veiktspējas skaitļošanas un progresīvās digitālās prasmes.
Savukārt DoD būs atbildīgs par kiberdrošības un uzticamības konsultatīvā atbalsta un programmas mērķu īstenošanas pasākumu koordinēšanu.
VARAM un Iekšlietu ministrija plāno izveidot jaunas darba vietas shēmas īstenošanai, sākot ar nākamo gadu.