Soc tīklus satricina ziņas par LIDL veiktajiem pārkāpumiem – LIDL saņēmis milzīgu naudas sodu

Kurš gan to būtu domājis, ka jaunie un modernie veikali – LIDL, varētu saskarties ar zināmām problēmām. Šoreiz runa iet par kādu nepatīkamu gadījumu, kas noticis burtiski pirms pāris dienām. Tas gan jau paspējis satricināt sociālos tīklus par to, vai šāda veida pieredze vispār ir pieņemama. Lai vai kā, tomēr situācija tiek atspoguļota internetā un tas uzreiz norāda, kad tad īsti tam visam var sekot tālāk.

Viss sācies ar to, ka Vācijas zemo cenu lielveikalu ķēdei LIDL nācies saskarties ar pamatīgām problēmām. Problēmas ir aizgājušas tik tālu, ka veikalu ķēdei ticis piemērots pamatīgs naudas sods. Un ticiet man, šis naudas sods tik tiešām ir milzīgs. Šeit gan uzreiz jāsaprot, ko tad LIDL veikalu ķēdes īsti izdarījušas nepareizi? Izrādās, ka rupji pārkāpuši kādus noteikumus, kas rezultējās šādi. Laiks aplūkot, kas tieši notika un kāpēc LIDL saņēmis tik milzīgu naudas sodu.

Jāsāk ar to, ka konkrētā veikalu ķēde tikusi sodīta, tepat blakus kaimiņos – Lietuvā! LIDL Lietuvā par maldinošu salīdzinošo reklāmu ir ticis noteikts sods 100 000 eiro lielumā. Tomēr prasīsiet, kāpēc tik milzīgs sods? Kā atzinusi Lietuvas Valsts patērētāju tiesību aizsardzības pārvalde, tad LIDL Lietuva reklāmas kampaņā, kurā tika salīdzinātas LIDL preču cenas ar cenām citos veikalos.

Problēma gan sākas tajā, ka konkrētās cenas fiksētas dažādos laikos, nevis pēdējās, tāpēc konkrētā reklāma nav uzskatāma par objektīvu un ir pilnīgi maldinoša visiem veikala apmeklētājiem un klientiem. “Uzreiz jāmin, ka konkrētais salīdzinājums starp patreizējo un vecu cenu, var pilnībā neatspoguļot objektīvu cenas atšķirību, bet gan mākslīgu radītu cenas atšķirību, ko radījis reklāmdevējs.”

Līdz ar to visa kopējā situācija norāda uz ļoti dīvainu un maldinošu reklāmu, kas mulsina cilvēkus. Tā protams nav patīkama ziņa arī pie mums, jo parāda, ka LIDL mēdz spēlēt arī nedaudz netīru spēli šajā lomā. Vai jāsāk par to uztraukties?

Beigu beigās galvenais uzraugs skaidri izteicās, ka patērētajiem ir radīts priekšstats, ka LIDL Lietuva piedāvā saviem produktiem atlaidi, taču patiesībā tā itin nemaz nav un tā vairāk ir tāda psiholoģiska un maldīga spēle.

You may also like...