Kā sportot mājās pareizi un kā nezaudēt savu lielo apņemšanos

Mājas vai āra vingrošana ir kļuvusi par biežāku izvēli, taču ir daži noteikumi, kas palīdz nodrošināt pareizu treniņa veikšanu. Neatkarīgi no tā, vai jūs sekojat tiešsaistes treniņiem, pacīnāties ar svariem vai praktizējat jogu, ir svarīgi ievērot pareizus principus, norāda “4F” pārstāvji.

1. Mājas treniņiem jābūt tikpat nopietniem kā zāles treniņiem
Vingrošanu mājās ir jāuztver tikpat nopietni kā sportošanu sporta zālē. Tas nozīmē pareizu iedziļināšanos treniņa sākumā, pareizu vingrinājumu izpildi un pareizu izstaipīšanos pēc treniņa. Nepareiza sagatavošanās var palielināt traumu risku. Svarīgi ir veikt dinamisku stiepšanos visam ķermenim vismaz 15 minūtes, lai palīdzētu sagatavoties un izpildīt vingrinājumus efektīvāk. Pēc treniņa ir svarīgi izstiept saspringtos muskuļus vismaz 15-20 minūtes, lai novērstu sāpes un palīdzētu ķermenim atpūsties.

Vingrošana mājās nedrīkst būt iemesls paviršumam. Ja mērķis ir saglabāt formu vai zaudēt svaru, katru kustību vajadzētu veikt tikpat precīzi un ar apņēmību, kā to darītu, ja būtu trenera uzraudzībā.

Sporta klubos parasti ir spoguļi, kas palīdz kontrolēt kustību precizitāti. Tas pats attiecas arī uz mājas vingrošanu. Redzot savu roku vai kāju pozīcijas un izmantojot pareizu tehnisko kontroli, jūs varat nodrošināt, ka vingrinājumi tiek veikti pareizi.

2. Izveidot mājas sporta zāli
Tāpat svarīgi ir nodrošināt piemērotu vietu vingrošanai mājās. Tādā veidā visas nepieciešamās vingrinājumu aprīkojuma preces būs viegli pieejamas, un jums nebūs jātērē laiks meklējot pazudušas preces. Turklāt šāda aprīkojuma novietošana kalpos par motivāciju un atgādinājumu regulāri trenēties.

3. Plāno treniņus
“Es jau gandrīz gadu apmācu jauniešus, kuri vēlas uzlabot savu fizisko sagatavotību, lokanību un triku izpildi. Šī iemesla dēļ es bieži esmu sporta zālē. Kā akrobātiem mums regulāri jātrenējas, lai uzturētu formu, bet šogad daudziem bija jāpavada vairāk laika mājās.”

Vitālijs dalās ar ieteikumiem, kā trenēties mājās efektīvi, norādot, ka ķermenis un prāts ātri pielāgojas sistēmai. Tāpēc ir svarīgi plānot treniņus tajā pašā laikā un dienās. Turklāt ir svarīgi izvairīties no traucēkļiem, piemēram, izslēgt televizoru un telefona signālus un novērst uzmanību no ģimenes. Izslēdz datora skaņu, aizver durvis un aizmirst par darbiem, kas gaida uzmanību.

Cik bieži un cik ilgi trenēties, lai nepārspīlētu, ir atkarīgs no individuālās fiziskās sagatavotības. Kādam var būt nepieciešami 4-5 treniņi nedēļā, citam pietiek ar trim stundu garām nodarbībām, bet citam var būt nepieciešamas 30 minūtes aktīvas aktivitātes katru dienu. Ir svarīgi godīgi novērtēt savas spējas un uzklausīt savu ķermeni.

You may also like...