Swedbank paziņo ļoti nepatīkamas ziņas bankas klientiem : “Sev nezinot varat palikt bez naudas”

”Swedbank” paziņo par nepatīkamu situāciju un vēlas brīdināt savus klientus par iespējamu finanšu krāpšanas veidu. Uzņēmuma mediju attiecību vadītājs Jānis Krops informējis, ka Latvijā ir novērojams jauns krāpšanas scenārijs, kur finanšu krāpnieki izmanto telefona zvanus, lai inducētu iedzīvotājus atbildēt uz sazvanīšanām, kuras tiek apgalvotas esam “drošības operācijas,” apgalvojot, ka tas palīdzēs atklāt krāpniekus. Taču tas nav nekas jauns un aiz tā visa slēpjas, kas krietni pamatīgāks!

“Swedbank” klienti tiek brīdināti par situāciju, kurā viņus var aicināt izņemt skaidru naudu un nodot to “drošības dienestu darbiniekiem,” kuri apgalvo, ka saglabās to drošā vietā vai izmantos, lai notvertu noziedzniekus. Dažreiz krāpnieki pat ierosina klientiem izņemto naudu pārsūtīt ar taksometru uz citu Latvijas pilsētu un nodot to “drošības dienestu darbiniekiem.” Taču arī šajā gadījumā, tas ir tikai iesākums, kam pamatīgākām.

”Swedbank” aicina klientus izturēties ļoti kritiski pret lūgumiem dalīties ar personīgajiem datiem un stingri ievērot piesardzību, nekādā gadījumā neatzīstoties uz aicinājumiem nodot skaidro naudu vai veikt pārskaitījumus uz “drošu bankas kontu.”

Jāpiebilst, ka “Swedbank” ir viens no lielākajiem un populārākajiem banku uzņēmumiem Baltijas valstīs, ieskaitot Latviju. Uzņēmums darbojas kā daļa no Zviedrijas finanšu grupas Swedbank, piedāvājot plašu pakalpojumu klāstu privātpersonām, uzņēmumiem un citām finanšu nozarēm vairākās valstīs.

Iedzīvotājiem, kuri aizdomās par iespējamu krāpšanas mēģinājumu, tiek ieteikts sazināties ar banku, izmantojot numuru 67444444. ”Swedbank” pārstāvji uzstāj uz šo informāciju kā uz ļoti svarīgu, un aicina klientus rūpīgi ievērot šos brīdinājumus.

Anita Kivkucāne, “Swedbank” Finanšu noziegumu novēršanas un izmeklēšanas nodaļas vadītāja, norāda, ka daudzi cilvēki kļūst par krāpnieku upuriem, piedaloties shēmās, kurās viņiem tiek ievilkts piedalīties “drošības operācijās” ar mērķi palīdzēt izsekot noziedzniekiem. Tomēr ir būtiski atcerēties, ka īstas drošības dienestu vai Valsts policijas pārstāvji nekad neprasis privātus līdzekļus savām darbībām.

Banka arī brīdina par aktuāliem krāpšanas mēģinājumiem, kas ietver uzlauztu “Google” kontu apgalvojumus, maldinošus paziņojumus par aizdomīgiem maksājumiem vai jauniem kredītiem, kā arī mēģinājumiem uzstādīt attālināti pārvaldāmu programmatūru uz klientu ierīcēm. Iedzīvotājiem tiek ieteikts saglabāt kritisko skatu un neuzticēties paziņojumiem no nepazīstamiem avotiem, kā arī izvairīties no personīgas informācijas izpausmes, ja nav pārliecības par informācijas uzticamību.

You may also like...