Latvijā sācies, kas patiešām drausmīgs un Baiss! Paziņota biedējoša prognoze par drīzo nākotni

Katru rītu varam novērot aina pie Centrāltirgus, Zinātņu akadēmijas un “Mols” tirdzniecības centra – cilvēki, kas sakrāmējuši savas mantas un savas nākotnes cerības, ar somām un koferiem rokās. Jautāsiet, kāpēc?

Nīderlande kļūst aizvien pievilcīgāka latviešu emigrantiem, un šī tendence ir skaidri redzama dažādos veidos. Tas atspoguļojas Nodarbinātības valsts aģentūras pieprasījumā pēc konsultācijām, jauniem rekrutēšanas birojiem Rīgā, kas specializējas Nīderlandes darba piedāvājumos, un plašajiem mikroautobusu pasažieru pārvadājumu piedāvājumiem uz Nīderlandi, kas tika ievērota televīzijas kanāla “360TV” raidījumā “ZIŅneši”.

Daļa cilvēku izvēlas Vāciju kā galamērķi, bet citi vēlas doties uz Nīderlandi. Šoferi, kas veic šādus pasažieru pārvadājumus, ir novērojuši pastāvīgu pieplūdumu cilvēku uz Nīderlandi, meklējot labāku dzīvi.

Kā liecina viens no jauniem emigrantiem, Jūlija, viņa dzirdējusi pozitīvas atsauksmes par Nīderlandi kā jaunu emigrācijas galamērķi ar lieliskām algu iespējām. Viņa norāda, ka Latgalē viņa nevarēja atrast labi apmaksātu darbu, tāpēc nolēma meklēt veiksmi ārzemēs. Darba aģentūras sola regulāri izmaksāt algu, un stundas likme pārsniedz 11 eiro. Viņas vienīgais sāpīgais punkts ir tās atstātā Latvijā palikusie bērni.

Nīderlandē minimālā alga ir viena no augstākajām Eiropā, sasniedzot 1995 eiro mēnesī. Nīderlandes uzņēmumi aktīvi meklē darbaspēku Latvijā, publicējot vakances vakanču portālos un sadarbojoties ar aģentūrām Rīgā, kas specializējas darba iegūšanā Nīderlandē. Tomēr stāsts nav beidzies šeit. Parādās pat biedējoša daļa!

Dzintra, viena no emigrantiem, uzsver, ka viņa var nopelnīt tik daudz, cik Latvijā iegūtu mēnesī, dažās nedēļās. Viņa min, ka ir iespējams nopelnīt apmēram 2000 eiro katru mēnesi. Iepriekš Dzintra strādāja Nīderlandē dārzkopības siltumnīcā, bet tagad viņa pārņēmusi darbu siera ražotnē.

Cits jaunais emigrants, Rihards, norāda, ka viņš var nopelnīt 2800 eiro mēnesī, strādājot loģistikas nozarē. Viņš atzīst, ka nav sajūsminājies par šo emigrāciju, bet situācija Nīderlandē ir labāka nekā Latvijā, kur alga bieži nepārsniedz 400 eiro, un attieksme pret strādniekiem ir draudzīgāka.

Daudziem šķiet, ka Nīderlandē mājokļu īres cena ir ļoti augsta, kur pat mazs vienistabas dzīvoklis var izmaksāt vismaz 800 eiro mēnesī. Tāpēc daudzi izvēlas emigrēt caur darba aģentūrām, kas piedāvā komunālos mājokļus par 400 eiro mēnesī, palīdzot samazināt dzīves izmaksas un atstājot vismaz 1300 eiro uz rokas pēc šo izdevumu segšanas.

Latvijā darbojas vairākas aģentūras, kas specializējas darba ņēmēju sūtīšanā uz Nīderlandi, un tās aktīvi izvieto darba piedāvājumus internetā.

Inta Mieriņa, Latvijas Universitātes Diasporas un Migrācijas Pētījumu Centra direktore, norāda, ka šīm valstīm ir specifiskas stratēģijas, lai piesaistītu kvalificētus darba ņēmējus no Latvijas, ieskaitot medicīnas speciālistus, IT ekspertus un inženierus. Viņa uzsvēra, ka šīs valstis rīko mērķtiecīgas kampaņas, lai iekļautu latviešu strādniekus, organizējot speciālus pasākumus un veicinot klātienes aģitāciju.

You may also like...