“Nebūs labi”: Martā un aprīlī gaidāma Arktikas aukstā gaisa masas ieplūšana Latvijā, lūk ko tas nozīmē…

Sinoptiķi jau laicīgi nākuši klajā ar prognozēm par gaidāmo laiku Martā un Aprīlī. Šobrīd jau skaidri zināms tas, ka Latvijā ieplūdīs Arktikas aukstā gaisa masas, kas itin nemaz nav labi. Šoreiz gan ļoti svarīgi saprast, ko tieši tad nozīmē un vai atkal gaidāms pamatīgs sals? Laiks ķerties klāt un izprast šo situāciju.

Ārzemju sinoptiķi ir snieguši iespējamo martu un aprīli attiecībā uz laika apstākļiem. Viņi pieprasa, ka šajā laika posmā gaidāma Arktikas aukstās gaisa masas ieplūšana, un tas varētu radīt izaicinājumus iedzīvotājiem.

Saskaņā ar pašreizējo prognozi, marts un aprīlis šogad visticamāk nesagādās agru pavasari. Ārzemju meteoroloģijas centra sinoptiķi pauž, ka nākamajā kalendāra pavasara sākumā nevajadzētu sagaidīt aukstuma atkāpšanos. Gluži pretēji, februāris tiks nodošana salīdzinoši silts stafetes stieņiem nākamajām sezonām.

Tomēr, neraugoties uz šo relatīvo siltumu, marts vēl joprojām var saglabāties kā ziemas mēnesis, pamatojoties uz klimatiskajiem apstākļiem Austrumeiropā. Ilgtermiņa prognozes patlaban norāda uz potenciālu aukstumu, liekot mums gatavoties iespējamam sniega segai un vēsa gaisa daudzumam, kas var saglabāties līdz pat aprīlim.

Marta un aprīļa laikā mūs sagaida vairāki nozīmīgi arktiskās gaisa masas viļņi, kas liecina par neprognozējamu un izaicinošu laikapstākļu periodu. Lai gan agrs un siltas gaisa pavasaris šogad varbūt nebūs tas, ko gaidījām, sinoptiķi atzīst, ka prognozēt laika apstākļus uz diviem mēnešiem ir sarežģīts uzdevums, un šis ir tikai viens no iespējamajiem scenārijiem.

Sinoptiķi norāda, ka dažās Austrumeiropas daļās pavasaris jau varētu iestāties, tomēr prognozes liecina, ka tas var nebūt tik ilgstošs, kā vairums cerētu, un ziemas noskaņa var saglabāties vēl kādu laiku.

“Jau no 24. februāra dienas temperatūra prognozē tiek prognozēta uz augšu, un visas kalendārās ziemas dienas pilsētā būs pozitīvas temperatūras,” paziņoja sinoptiķis. Šī informācija norāda uz iespējamu siltuma pieaugumu, taču vēl joprojām pastāv iespēja, ka ziemas sajūta turpināsies, kaut arī temperatūra būs pozitīva.

Pēc meteorologa izteiktā, dienas laikā temperatūra varētu sasniegt +2…+5 grādus, turpretī naktīs, ja gaisa temperatūra samazināsies, tā saglabāsies tuvu nullei, un pagaidām nav prognozēti negatīvi temperatūras rādītāji.

Austrumeiropā dažviet jau iestāsies pavasaris, radot pakāpenisku atmosfēras spiediena samazināšanos. Dažās teritorijās nav paredzēti dziļi cikloni vai spēcīgi vēji. Sākot ar trešdienu, gaisa temperatūra pakāpeniski paaugstināsies. 24. februārī, prognozēja nulles grādu temperatūru, un sagaidāmi nokrišņi slapja sniega veidā. Šie meteoroloģiskie apstākļi liecina par turpmāku temperatūras svārstību un variācijām, kas var atspoguļoties arī nākamajos dienās. Lai būtu labi sagatavoti, ieteicams sekot līdzi jaunākajām laika prognozēm un pielāgoties mainīgajiem apstākļiem.

Tomēr laiks ķerties klāt pie paša svarīgākā un saprast, ar ko iedzīvotājiem steigšus jārēķinās…

Lasi raksta turpinājumu nākamajā lapā

You may also like...