Pēdējās stundas Latvijas austrumos līdz ar lietu “līst” arī smiltis un putekļi. Noskaidrots nepatīkams iemesls

Viņš piebilst, ka šī situācija sniedz arī lielisku iespēju turpināt testēt jaunās paaudzes MTG-I1 satelītu ar tā FCI instrumentu. Šoreiz, izmantojot “True Color RGB” produktu, ir iespējams skaidri izšķirt mākoņus no putekļiem atmosfērā, ļaujot precīzāk novērot un analizēt šo neparasto dabas parādību. Šāda tehnoloģija sniedz vērtīgu informāciju gan zinātniekiem, gan meteorologiem, veicinot turpmākos pētījumus par līdzīgiem fenomeniem nākotnē.

Tikmēr komentāros cilvēki norāda uz praktiskām lietām, kurām būtu vērts pievērst uzmanību. Viņi atgādina, ka šādos apstākļos būtu jāizvairās no lietus ūdens izmantošanas saimniecībā, jo tas var saturēt smiltis un putekļus.

Lauku teritorijās šāds ūdens bieži tiek izmantots lopu dzirdināšanai vai citām vajadzībām, tādēļ cilvēkiem vajadzētu būt piesardzīgiem. Tā ir svarīga piezīme arī mājsaimniecībām, kuras lietus ūdeni izmanto ikdienas saimnieciskajām vajadzībām, jo piesārņots ūdens var radīt nevēlamas sekas.

Komentāros daudzi cilvēki arī dalās ar saviem novērojumiem, apstiprinot, ka šodien patiešām ir pamanījuši smilšu klātbūtni, īpaši uz savu automašīnu vējstikliem. Kā vairāki komentētāji norāda, Sahāras smilšu nokļūšana līdz mūsu reģionam pavasarī nav nekas jauns vai neparasts.

Līdzīgi dabas fenomeni ir novēroti arī agrāk, piemēram, kad līdz Latvijai nonāk sniegs no Aļaskas vai vulkānisko pelnu daļiņas no attāliem vulkāniem. Šīs globālās atmosfēras plūsmas bieži vien nes sev līdzi dažādas daļiņas no tāliem reģioniem.

Sahāras tuksnesī putekļu pacelšanās atmosfērā notiek regulāri, un šis process turpinās visu gadu, stāsta eksperti. Visizteiktāk šis fenomens vērojams no februāra līdz jūnijam, kad vētras tuksnesī izceļ milzīgu daudzumu putekļu daļiņu, kuras tiek paceltas augšējos atmosfēras slāņos. Taču putekļi var ceļot arī rudenī un ziemas sākumā, atkarībā no vēja virziena un intensitātes. Šo parādību veicina stipri vēji, kas spēj aiznest putekļu daļiņas tūkstošiem kilometru tālu, izskaidro meteoroloģijas eksperti.

You may also like...