Prognozes: Martā un Aprīlī gaidāma Arktikas aukstā gaisa masas ieplūšana Latvijā, lūk, ko tas nozīmē!

Ārzemju sinoptiķi ir izstrādājuši potenciālu marta un aprīļa laika prognozi, kas skaidro nākamo periodu. Šajā prognozē tie pievērš uzmanību Arktikas aukstās gaisa masas plūdumam martā un aprīlī, piedāvājot prognozes par iespējamo ietekmi uz iedzīvotājiem.

Pamatojoties uz sniegto informāciju, liekas maz ticams, ka šogad pavasaris iestāsies agrāk par parastu laiku. Pēdējie ziemas mēneši gan nešķita tik auksti kā ierasts. Ārzemju meteoroloģijas centra sinoptiķi prognozē, ka februāris nodos salīdzinoši siltu stafeti nākamajam pavasarim, rada optimistiskas cerības par īpaši mīkstu un pavasarīgu laiku.

Tomēr, ņemot vērā klimatiskos apstākļus, marts Austrumeiropā parasti tiek uzskatīts par ceturto meteoroloģiskās ziemas mēnesi. Ilgtermiņa prognozes pašlaik norāda uz iespējamo aukstuma saglabāšanos, sagatavojot cilvēkus uz turpmākām vēsajām temperatūrām. Meteorologi uzsvērt, ka šīs prognozes ir provizoriskas, un var piedzīvot izmaiņas atkarībā no vairākiem faktoriem.

Martā un aprīlī ir paredzami vairāki būtiski notikumi saistībā ar Arktikas gaisa masām. Kaut arī agrs un laicīgs pavasaris šogad šķiet maz ticams, sinoptiķi uzskata, ka sniegt simtprocentīgu prognozi uz diviem mēnešiem ir sarežģīti, ņemot vērā neprognozējamās dabas izpausmes. Tādēļ šī prognoze ir sniegta kā iespējamais scenārijs, kas var mainīties atkarībā no dažādiem faktoriem.

Jaunākie sinoptiķu atklājumi liecina, ka pavasaris jau iestājies lielākajā daļā Austrumeiropas, bet prognozes norāda, ka tas var nebūt tik ilgstošs, kā cilvēki vēlētos, un ziemas vēsums neplēšas ātri. Saskaņā ar viena no sinoptiķiem, jau no 22. februāra dienas temperatūra pieaugs, pārejot uz pozitīviem skaitļiem, un šis tendences turpināsies visā kalendārā ziemas periodā.

Šie prognozētie mainījumi temperatūrā liecina par pavasara tuvošanos, bet arī norāda uz iespējamām svārstībām, kas raksturīgas pārejas periodiem starp sezonām. Visbeidzot, sinoptiķi uzsver, ka, neskatoties uz šīm prognozēm, dabas spēki vienmēr var pārsteigt ar savu nenoteiktību.

Pēc viņa prognozēm, dienas temperatūra šajā periodā svārstīsies no +2 līdz +5 grādiem, un naktī, ja gaisa temperatūra pazemināsies, tā saglabāsies tuvu nullei, neierīkoties mīnusiem pagaidām.

Reģionālais laika apstākļu ziņotājs norāda, ka dažās Austrumeiropas vietās jau iestājas pavasaris, un tas izraisīs pakāpenisku atmosfēras spiediena samazināšanos. Tomēr vērts atzīmēt, ka konkrētos reģionos nav paredzami dziļi cikloni vai īpaši stipri vēji. Šīs tendences liecina par pozitīvo pavasara attīstību.

Lasi arī : Puzikovs un Miglāne paziņo, mīlas lielus Jaunumus: Beidzot tiek atklātas iepriekš noklusētās lietas

Sākot no trešdienas, gaisa temperatūra prognozējami paaugstināsies, sniedzot iedzīvotājiem cerības uz siltāku laiku. Īpaši piezīmējama ir ceturtdiena, 22. februāris, kad termometra stabiņi rādīs nulles grādus, un prognozēti nokrišņi slapja sniega formā. Šis laika posms varētu iezīmēt pārejas periodu starp ziemu un pavasari, piedāvājot gan vēsu, gan mitru laiku, kas ir raksturīgs šādiem pārejas brīžiem. Taču vērts atcerēties, ka prognozes var piedzīvot izmaiņas, un dabas kaprīzes vienmēr var pārsteigt.

Lasi arī : Saeima to ir akceptējusi! Stājušies spēkā grozījumi likumā par skaidro naudu – Tas ietekmēs visus

Tomēr situācija var kļūt ļoti nepatīkama, jau drīzākajā laikā un lūk kāpēc!

Lasi raksta turpinājumu nākamajā lapā

You may also like...