“Tas jau ir ticis pieņemts!” Par atvērtu alkohola pudeli mašīnā – Nāksies maksāt pat 140 Eiro lielu sodu

Tas šobrīd jau ir ticis pieņemts un situācijas nopietnība ir gana liela, lai autovadītāji tiktu sodīti tā, kā vēl nekad agrāk! Ja Tev automašīnā būs atvērta alkohola pudele, Tev uzreiz draudēs 140 Eiro liels sods. Diezgan interesanti vai ne? Tomēr tā ir esošā realitāte!

Jāņem vērā, ka Lietuva ir  valsts, kas  slavena ar stingrajiem alkohola lietošanas noteikumiem, ir ieviesusi vēl bargākas sankcijas. Tas nav viegli uztverams, bet gan nopietna deklarācija. Šie atjauninātie noteikumi ietekmēs arī Latvijas iedzīvotājus, Prasīsiet kādā veidā?

Pavisam vienkāršā! Tie, kas ieceļo Lietuvā. Tiem, kas pieķerti ar atvērtu alkoholisko dzērienu sava transportlīdzekļa robežās, var tikt sodīts līdz 140 eiro. Jāuzsver, ka šis konkrētais sods ir piemērojams visiem transportlīdzekļa pasažieriem, nevis tikai vadītājam.

Arī Latvijas tūristi, kuri bieži ceļo uz Lietuvu, būs pārsteigti par šīm neparedzētajām pārmaiņām. Lai gan tas var neietekmēt lielāko daļu, autovadītāju, kuri dodas uz Lietuvu atpūtai, liela daļa vienalga ir neizpratnē par šo spriedumu. Kā vēsta Lietuvas redzamākais medijs, Lietuvas Saeima oficiāli apstiprinājusi grozījumus Administratīvo pārkāpumu protokolā.

Šie grozījumi noteiks konkrētas sankcijas par alkoholisko dzērienu neatbilstošu izmantošanu un pārvadāšanu transportlīdzekļos. Šobrīd personām tiks piemērots ievērojams sods par alkoholisko dzērienu glabāšanu, izmantošanu un pārvadāšanu, izņemot gadījumus, kad minētie dzērieni atrodas transportlīdzekļos, kuriem ir atšķirīgs salons, piemēram limuzīnos, kam ir speciāli slēgts nodalījums.

Sākotnēji sods par likuma pārkāpšanu svārstās no 40 līdz 100 eiro. Atkārtota pārkāpuma gadījumā, piemēram, otrreiz atverot aliņu, sods var palielināties līdz 140 eiro. Lietuvas plašsaziņas līdzekļi uzsvēruši, cik svarīgi ir šos jautājumus risināt ar stingrību. Likums nepārprotami aizliedz pārvadāt, glabāt un lietot alkoholu atvērtā konteinerā transportlīdzekļa pasažieru nodalījumā. Tomēr ierobežojumi pārsniedz šo punktu.

Lietuvas parlaments uzsver jaunas ēras sākšanos, apņemoties ieviest stingrākus noteikumus, ja tas tiek uzskatīts par būtisku. Galvenais mērķis ir uzlabot pašreizējos apstākļus un efektīvi novērst bezatbildīgus braukšanas ieradumus. Šo pasākumu īstenošana tika apzināti slēpta, lai pārsteigtu apmeklētājus un tūristus no Latvijas, nodrošinot, ka ietekmi izjūt visi Lietuvā ieceļotāji.

Ņemot vērā Latvijā pastāvošo problēmu par lielo alkohola patēriņu un braukšanu dzērumā, tas rosina aizdomāties, vai mums vajadzētu veikt citām tautām salīdzināmus pasākumus, lai efektīvāk aizturētu šos iereibušos autovadītājus. Mani patiesi interesē jūsu nostāja šajā konkrētajā jautājumā.

You may also like...