Tikko paziņots, ka lielai daļai iedzīvotāju beidzot izmaksās pabalstu 60% lielumā!

Sākot novembri šīs konkrētās grupas dalībnieki sāks saņemt pabalstus, paredzot 60% atlīdzības likmi. 2008. gadā Eiropas Padome ieviesa noteikumus, kas nosaka, ka visās valstīs uz monētu pusēm ir jāatspoguļo konkrēta informācija. Šī informācija sastāv no izdošanas gada, graviera iniciāļiem, kas apzīmē attiecīgās valstis, un divpadsmit zvaigznēm. Turklāt uz monētām jābūt valsts nosaukumam vai saīsinājumam un jāizvairās no valūtas nosaukuma vai nominālvērtības dublēšanas ar latīņu burtiem.

Lai gan lielākā daļa valstu ievēro noteiktās vadlīnijas, ir dažas novirzes, piemēram, Vācija, Grieķija un Austrija, kuras ir izvēlējušās atšķirīgu pieeju. Katra valsts ir atbildīga par dizaina elementu izvēli, kas attiecas uz šo konkrēto monētas aspektu.

Ministru prezidente Evika Siliņa pēc tikšanās ar koalīciju paziņoja, ka atsevišķām mājsaimniecībām pabalstu varēs saņemt no oktobra līdz gada beigām. Sīkāka informācija par šo ieguvumu tika izskaidrota, sniedzot skaidru izpratni par to, ko šajā laika posmā sagaidīt.

Laikā no oktobra līdz kalendārā gada noslēgumam mājsaimniecības saņem atlīdzību 60% apmērā no elektroenerģijas fiksētās izmaksas, kas ir pazīstama kā jaudas abonements. Šī abonementa aprēķināšanai tiek izmantots ST tarifs jeb “Sadales tīklu” tarifs.

Pēc koalīcijas sanāksmes presē uzrunāja JV partijas Ministru prezidente Evika Siliņa, ekonomikas ministru un ZZS pārstāvi Viktoru Valaini un satiksmes ministru no P partijas Kasparu Briškenu.

Lasi vēl : Lauris Reiniks nācis klajā ar ļoti skumju paziņojumu visiem saviem faniem un draugiem!

Gaidāmajā valdības sēdē tiks paziņots par likuma grozījumiem, kas tiks nosūtīti izskatīšanai Saeimā. Kritiski jāatzīst, ka Siliņa uzsvēra nepieciešamību attiecīgajām ministrijām līdz 1.novembrim operatīvi izvērtēt paredzamo ST tarifu pieaugumu atsevišķiem nodokļu maksātājiem.

Diskusijās par 2024.gada plāniem izpilddirektors ņēma vērā iespēju pārskatīt ST tarifus. Uzsvars tika likts uz finanšu prognozes rūpīgas pārbaudes nozīmi, lai pienācīgi risinātu būtisko tarifu kāpumu.

Valains ir izvirzījis priekšlikumu, kas ir pretrunā ar tautas konsensu, liekot domāt, ka elektroenerģijas tarifus, iespējams, varētu samazināt līdz pirmajam janvārim. Tikmēr Siliņa vērsusi uzmanību uz lielo lietotāju skaitu, kuri šobrīd gūst labumu no elektroenerģijas pakalpojumiem, un aplēses svārstās no 90 000 līdz 100 000. Turklāt papildu atbalsts ir pieejams tiem, kam var būt nepieciešama palīdzība elektrības izdevumu segšanā.

You may also like...