Augusta pēdējās dienās Latviju var skart ļoti nepatīkama dabas situācija – Sinoptiķi ceļ trauksmi

Satraukums ap pēdējā laika notikumiem Latvijā ir jūtams, un ir saprotams cilvēku satraukums par to atkārtošanās iespējamību. Lai gan eksperti ir izteikuši savus atzinumus par šo jautājumu, ir skaidrs, ka ievērojamas personas ir paudušas pārliecību, ka, ja pašreizējās tendences turpināsies, šādi incidenti nākotnē varētu pastiprināties. Tādējādi bažas par nākotni ir pamatotas.

Ir svarīgi atzīmēt, ka šīs nedēļas beigās, kā arī nākamajā nedēļā būs būtiska apstākļu maiņa. Bažas rada tas, vai var atjaunoties iepriekšējie nestabilie laikapstākļi, vai arī pastāv citi iespējamie apdraudējumi, kas jānovērš. Lai gūtu skaidrību par to, ko paredzēt un identificēt aktuālos draudus augusta vidū, mums ir jāizpēta nesenie sinoptiķu paziņojumi. Ir pienācis laiks iedziļināties šajās detaļās ar lielāku rūpību.

Pēc masveida dabas traucējumiem, iespējams, būs ievērojamas temperatūras svārstības. Ir vispārzināms, ka spēcīgas vētras bieži vien seko ārkārtēja karstuma periodiem, kas rada jautājumu, vai mums jāturpina uztraukties par šīm dabas parādībām, mēnesim tuvojoties beigām.

Saskaņā ar jaunākajām laikapstākļu prognozēm, gaidāmajā nedēļas nogalē Latvijā gaidāma temperatūras samazināšanās . Turklāt tiek prognozēts, ka nākamnedēļ tas pārsniegs knapus 20grādus pēc Celsija slieksņa. Tas savukārt var izraisīt nepieredzētus laikapstākļus un palielināt stipru pērkona negaisu iespējamību turpmākajās dienās.

Lasi vēl : Skumji, bet aktieris Ģirts Ķesteris nonācis ļoti smagā dzīves situācijā – Atklāti to arī pastāsta

Tuvākajās dienās atsevišķos reģionos īslaicīgi līs. Tāpat, iespējams, nakts laikā atsevišķos izolētos rajonos materializēsies pērkona negaiss un migla. Sagaidāms, ka pārsvarā mierīgs vējš, izņemot mēreni spēcīgu dienvidu, dienvidrietumu vēju, kas ceturtdien gaidāms Kurzemē. Naktī gaisa temperatūra var svārstīties starp +8..+14 grādiem pēc Celsija, savukārt pēcpusdienā daudzviet gaidāma +21

Saskaņā ar “Global Forecast System” prognozi, sākot ar otrdienu, 26.augustu, Latvijā būs maksimāli 23 grādi pēc Celsija. Nedēļas vidū gaidāma temperatūras paaugstināšanās līdz +25 grādiem pēc Celsija. Atsevišķos reģionos iespējams arī pērkona negaiss.

Saskaņā ar “Global Forecast System” prognozēm, ka Latvijā augusta vidū vasaras sezonā piedzīvos pamatīgu karstuma vilni. Tomēr ir svarīgi atzīmēt, ka pašreizējās prognozes nav pilnīgi drošas un tām ir zems ticamības līmenis.

Pasaules mērogā ik pēc sešām stundām ASV Nacionālās okeānu un atmosfēras pārvaldes datormodelis Global Forecast System sniedz laika prognozes.

You may also like...