Toms Bricis paziņojis jau ilgi gaidītos jaunumus par Pavasari! Vai tiešām varam atvadīties no ziemas Pavisam?

Toms Bricis beidzot ir nācis klajā un dalījies ar ziņām par cerību uz ziemas beigām. Norādot uz gaidāmo siltuma ciklonu, kas plāno pāriet pāri ne tikai Austrumeiropai, bet arī Latvijai.

Nākamajā nedēļā mums solās ne tikai pavasarīga atmosfēra, bet arī ievērojams gaisa temperatūras pieaugums visā Latvijā, īpaši izceļoties dažos novados, kur šī siltuma līkne sasniegs pat tuvu +15 grādiem. Šis solis pretim siltākajiem mēnešiem nākamajā nedēļā rada izsmalcinātas cerības uz ārkārtas laikapstākļu labvēlību.

Līdz ceturtdienai ir prognozēts, ka mums turpināsies patīkama un ļoti labvēlīga gaisotne. Šajā laika posmā sagaidāms, ka laikapstākļi būs krietni siltāki, nekā sākotnēji tika paredzēts.  Šāds patīkams siltuma pieaugums sniegs mums ne tikai prieka pilnas mirkļus un iespēju baudīt saulainus dienas, bet arī radīs atšķirīgu sajūtu un optimismu, tādējādi iedvesmojot mūs gaidāmajos pavasara pasākumos.

Šī prognoze solās ne tikai gaisotnes siltumu, bet arī jaunas iespējas izbaudīt svaigu pavasara gaisotni un priecāties par iestājošo siltāko periodu. Nakts klusums nākamajās dienās nes ne tikai mierīgu atmosfēru, bet arī aukstumu, kas klās vairākas Latvijas vietas.

Temperatūras svārstības ap 0 grādiem ir prognozētas daudzās teritorijās, taču Vidzemes un Latgales austrumu rajonos šis klusums var pārvērsties pat par īpaši aukstu, kur gaisa termometrs rādīs līdz pat -5 grādiem.

Šis miers tomēr būs tikai viena no dienas pusēm, jo diennakts laikā mēs gaidām temperatūras svārstības no 1 līdz 4 grādiem, kas nodrošinās plašu spektru dažādu laikapstākļu un temperatūras variāciju. Šīs prognozes sniedz skaidru priekšstatu par nākamajām dienām, kas būs gan lietainas, gan aukstas, bet arī pilnas ar iespēju izbaudīt dažādas dabas dāvanas un piedzīvot neparastus laikapstākļus.

Nākamajās dienās mums solās ne tikai mainīgs, bet arī piedzīvojumiem bagāts laika gaita, kurā gaidāmi nokrišņi, gan variējoši termometra rādījumi. Pēc prognozēm, gan piektdien, gan sestdien Latvijā gaidāms būtisks temperatūras pieaugums, kas sniegs iespēju baudīt daudz  siltāku laiku. Sagaidāms, ka temperatūra paaugstināsies līdz pat 5-9 grādiem. Kopējā temperatūra varēs sasniegt pat +15 grādus.

Piektdiena izcelsies ar siltāko laiku, kas sasniegs pat līdz 9 grādiem, un šis siltuma brīdis sagaidāms Dienvidkurzemes rajonā un Liepājā. Sestdien, aizvadot nedēļas nogali, Zemgales reģions būs īpaši silts. Pie tam, šo divu dienu laikā, iespējams, piedzīvosim spēcīga vēja brāzmas. Šīs prognozes sola spilgtu un dažādu laiku jau tuvākajās dienās, kas radīs izcilas iespējas izbaudīt un piedzīvot dažādus dabas parādību veidus.

Lasi arī : Slavenā Baba Vanga jau sen bija Pareģojusi 3 Zīmes, kuras 2024. gadā vienkārši “Peldēsies Zeltā un Laimē”

Tuvāko dienu laikā Vidzemē paredzams apledojums, kas potenciāli varētu pārklāt ceļus, gan citas virsmas. Šajā laikā daudzās vietās vietējie ceļi kļūs īpaši slideni, jo tie var tikt pārklāti ar melno ledu, radot ārkārtīgi riskantu pārvietošanās vidi. Papildus tam, dažās vietās novērojama upju ūdens līmeņa paaugstināšanās, kas liecina par iespējamām problēmām un izaicinājumiem, saistītiem ar plūdiem un citiem dabas apstākļiem.

Latvijas bankas paziņo: Ja klients pārskaitot naudu mērķī norāda Šo, maksājums var tikt pilnībā bloķēts

Kurzemes un Zemgales reģionos ir prognozēta “ledus iešana”, kā to paredz Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra eksperti. Šajos reģionos upju ledus segumi var piedzīvot straujas izmaiņas, radot jaunas dinamiskas situācijas. Prognozēts, ka visintensīvākā ūdens līmeņa paaugstināšanās notiks Zemgales upēs, un tas var izraisīt dažādas sekas ikdienas dzīvei un rūpniecībai. Tādēļ ir svarīgi pievērst uzmanību drošības pasākumiem un sagatavotībai iespējamajām negatīvajām sekām, lai samazinātu potenciālos riskus un nodrošinātu sabiedrības drošību.

Tad nu arī beidzot ticis paziņots – Vai pavasaris tiešām būs klāt, atstājot ziemu un ziemas aukstumu aiz muguras..

Lasi raksta turpinājumu nākamajā lapā

You may also like...