Vasara nebūs Tāda, kā mēs to cerējām : Sinoptiķi ir snieguši jaunāko Laika prognozi Jūnijam

Meteorologi ir sagatavojuši jaunu vasaras prognozi, kas sola būt īpaši neparasta. Viņi brīdina par vairākiem pārsteigumiem laikapstākļos, kas varētu ietekmēt jūsu plānus un mainīt priekšstatu par tradicionālām vasaras aktivitātēm.

Prognozes norāda uz būtiskām temperatūras svārstībām, īpaši centrālajā Eiropā, un austrumeiropiešiem nevajadzētu cerēt uz ilgiem, stabiliem siltuma un sausuma periodiem.

“Mēs sagaidām, ka vidējā gaisa temperatūra būs ap normu vai nedaudz augstāka,” skaidro meteorologi. “Laikapstākļi būs mainīgi, ar siltuma periodiem, kurus bieži pārtrauks lietusgāzes un negaisi, kā arī atdzišanas periodi. Siltāki laika apstākļi atkal atgriezīsies pēc šīm pārmaiņām, un šādas svārstības turpināsies visu sezonu.”

Šāda nepastāvība būs raksturīga centrālajai Eiropai, padarot laikapstākļus grūti prognozējamus.  Laikapstākļi mainīsies bieži un ievērojami,” viņi piebilda.

Šīs prognozes liecina, ka mums jābūt gataviem dažādiem laikapstākļu scenārijiem un jāpielāgo savi plāni mainīgajiem apstākļiem. Tas arī rosina pārdomas par klimata pārmaiņu ietekmi, kas var radīt lielāku nepastāvību un neprognozējamību mūsu ikdienas dzīvē.

Kad tiek izsludinātas prognozes par gaidāmo karsto vasaru, Leuss norāda, ka šīs sarunas patiesībā attiecas uz globālajām klimata izmaiņām.

Vai Austrumeiropu sagaida “karstākā vasara vēsturē”? Ko saka meteorologi?

“Daži eksperti uzskata, ka 2024. gada vasara būs pat siltāka par rekordkarsto 2023. gadu,” viņš teica.

Ņemot vērā globālās sasilšanas tendenci, var pieņemt, ka šis gads kopumā, īpaši nākamā vasara, būs siltāki nekā iepriekšējais gads. Tomēr ir grūti precīzi paredzēt, kā tas ietekmēs laikapstākļus konkrētā reģionā,” viņš skaidroja.

Leus arī uzsvēra, ka nav jācer, ka aprīļa sākuma siltums Austrumeiropā saglabāsies ilgi.

“Tas ir tikai īslaicīgs pavasara siltuma vilnis. Tuvākajās dienās temperatūra atgriezīsies pie ierastajām klimatiskajām vērtībām, un dažviet Austrumeiropā varēs novērot slapju sniegu un salu,” viņš brīdināja.

Bet kādas ir Latvijas sinoptiķu prognozes? Apskatīsim tās tuvāk un sapratīsim, kas mūs patiesībā gaida!

Saskaņā ar jaunākajām prognozēm, Latvijā sagaidāmi mainīgi laikapstākļi. Pavasarī temperatūras var svārstīties, ar dažām dienām, kas būs ievērojami siltākas, un citām, kas būs vēsākas ar iespējamiem nokrišņiem. Vasaras sākumā šīs temperatūras svārstības varētu turpināties, un stabilu siltumu, iespējams, nāksies gaidīt līdz vasaras vidum. Latvijas meteorologi uzsver, ka, neskatoties uz globālās sasilšanas tendencēm, reģionālās laikapstākļu izmaiņas var būt ļoti mainīgas un neparedzamas.

Lasi arī : CSDD Nāk klajā ar paziņojumu : Tagad Tiesības zaudēt būs ļoti viegli, bet tās atgūt Jums prasīs Gadiem

Šīs prognozes norāda uz nepieciešamību pielāgoties dažādiem laikapstākļu scenārijiem un būt gataviem gan siltuma vilnim, gan aukstākiem periodiem. Tāpēc ir svarīgi sekot līdzi jaunākajiem meteorologu ziņojumiem, jo situācija var strauji mainīties īpaši jūnijā.

Lasi raksta turpinājumu nākamajā lapā

You may also like...