VID Steidzami ziņo, ka līdz Jūnija pirmajām dienām, iedzīvotājiem olbigāti bija jāizdara šis!

Tikko no VID nākusi klajā svarīga informācija, kas skar ikvienu. Šīs direktīvas ieviešanas termiņš ir noteikts 1. jūnijs. Muitas departaments un Valsts finanšu inspekcija apvienojās 1993. gadā, izveidojot to, kas tagad pazīstams kā Muitas un Valsts finanšu inspekcija. Sākotnējā posmā dienestu pārraudzīja Vilis Krištopāns un Aija Poča, kuri abi bija Valsts ieņēmumu valsts ministri.

Lai efektīvi vadītu dienestu nākotnē, tika izveidota līdera loma, un tagad to ieņem ģenerāldirektors. Valdība Ilzi Cīruli šajā amatā iecēla 2016. gada 8. novembrī, pēc viņas aiziešanas par pagaidu ģenerāldirektori tika iecelta Dace Pelēka, kura iepriekš ieņēma ģenerāldirektora vietnieces nodokļu jautājumos un Nodokļu administrācijas direktores amatu.

Sākot ar 2019. gada 5. februāri, Ieva Jaunzeme VID vadīja līdz 2022. gada 15. septembrim. Diemžēl pēc vairāku augsta ranga VID darbinieku aizturēšanas par lietu viltošanu finanšu ministrs Jānis Reira deva pavēli viņu atcelt no amata.

Turklāt lēmumu piemērot pret viņu disciplinārsodu pamudināja viņas kā zemāka līmeņa amatpersonas nepārtrauktā neveiksmīgā darbība. No 2022.gada 15.septembra par VID pagaidu ģenerāldirektori iecelta Indra Kārkliņa, kura šobrīd VID ieņem ģenerāldirektora vietnieces un Informātikas pārvaldes direktores amatus.

Lasi vēl : Latvijas lielākā banka – Swedbank Steidzami nāk klajā ar būtisku paziņojumu visiem bankas klientiem

No šī brīža līdz 1.jūnijam (ieskaitot) VID izteicis izšķirošo aicinājumu visiem Latvijas iedzīvotājiem. Šis vēstījums ir ļoti svarīgs, un tas ir jāņem vērā visiem. Turklāt jāuzsver, ka šī aicinājuma ievērošana ir absolūti nepieciešama. Personām, kuru kopējie ienākumi 2022. gadā pārsniedz 78 100 eiro un tāpēc ir apliekami ar progresīvo iedzīvotāju ienākuma nodokli, obligātā ienākumu deklarācija jāiesniedz laikā no 1. marta līdz 1. jūnijam.

Ja piederat pie grupām, kurām progresīvā nodokļa likmes vai gada diferencētā neapliekamā minimuma rezultātā valsts budžetā ir jāmaksā nodokļa starpība, šī deklarācija ir jāiesniedz.

Ienākuma nodokļa deklarācijas iesniegšana ir obligāta visiem iedzīvotājiem neatkarīgi no viņu nodokļu statusa. Turklāt nodokļu maksātājiem, kuriem piemēro progresīvās nodokļu likmes, tagad ir pagarināts termiņš līdz 1. jūlijam.

Lai nodrošinātu atbilstību, iedzīvotāji tiek aicināti iesniegt ienākumu deklarāciju par 2022. gadu līdz 2023. gada 1. jūnijam vai 1. jūlijam, pamatojoties uz kopējiem iepriekšējā gada ienākumiem.

VID sirsnīgi aicina iesniegt deklarāciju elektroniski caur Elektroniskās deklarēšanas sistēmu. Šī metode ļauj nekavējoties piekļūt visiem datiem, kas šobrīd ir VID rīcībā, nodrošinot precīzu maksājumu summu aprēķinu.

You may also like...