VIDEO: Tas sāksies jau piektdien un turpināsies vismaz 2 nedēļas! Bricis nācis klajā ar biedējošām prgonozēm

Labi pazīstamais laika ziņu moderators Toms Bricis jau ļoti skaidri un gaiši izteicies ar pirmajām laika prognozēm, kas mūs sagaida tuvāko divu nedēļu garumā. Viņš arī skaidri norādīja, kas Latvijā būs sagaidāms īsi pirms un svētkiem, kā arī pašos svētku laikus. Kā izrādās, tad nebūt viss būs tik vienkārši kā gribētos. Situācija būs krietni sarežģītākā, nekā varētu iedomāties.

Jau šobrīd vairāk nekā mēnesi esam nodzīvojuši pamatīgi aukstā ziemā. Jau burtiski tūlīt sāksies pilnīgākais atkušņa periods, kas ietekmēs visu Latviju. Jāņem vērā, ka lielākajā daļā teritorijas sniega sega Latvijā būs nokususi teju vai pilnībā. Tas rada milzīgas bažas, vai atkal nesāksies iespaidīgi milzīgi plūdi. Atceroties pagājušo gadu, šobrīd tad skaidri un gaiši parāda, ka problēmas var būt ļoti pamatotas un pat neizbēgamas.

Bricis prognozē, ka Kurzemē ledus un sniegs vispirms sāks kust piektdienas dienas otrajā pusē, jo kļūs siltāks, ap 3 līdz 6 grādiem. Ņemot vērā, ka tas ir krietni virs – grādu atzīmes, kušana attiecīgi notiks ļoti strauji. Pārējā Latvijā kušana sāksies jau sestdienas naktī, kad vietām būs ap 6 grādiem. Savukārt Latgalē būs nedaudz vēsāks, tāpēc sniegs tik ātri nenokusīs. Kur tad īsti šeit ir problēma?

Laika prognoze, kas saistīta attiecībā par ledus un sniega kušanu ir nepatīkama. Bricis stāsta, ka Kurzemes un Zemgales upēs ūdens celsies ļoti strauji, varbūt pat 3 līdz 3,5 metru augstumā. Mazākajās upēs, kas Zemgalē ietek Lielupē, ūdens varētu pacelties līdz 2,5 metriem. Bet augstākais ūdens līmenis gaidāms nākamās nedēļas vidū. Tas rada pamatotas bažas par drīzumā notiekošo.

Cilvēki, kas dzīvo šajos rajonos, zina, kuras vietas bieži tiek appludinātas. Dažkārt dažas ceļa daļas var būt klātas ar ūdeni izbraukt cauri. Tāpēc cilvēkiem jābūt ļoti modriem par esošo situāciju.  Vai mēs varam iepriekš zināt, vai būs tādi lieli plūdi kā Jēkabpilī pagājušajā gadā? Bricis domā, ka to grūti pateikt, jo ledus iestrēgšanu ir visgrūtāk prognozēt – mēs nezinām, cik tas būs biezs un vai ūdens spēs aizplūst.

Bricis paziņoja, ka Jēkabpilī ūdens pēdējās nedēļas laikā pakāpies par 2 metriem augstāks, un vietām ūdeni bloķē ledus. Bet viņš arī teica, ka mēs nevaram droši zināt, vai šobrīd tiešām būs lieli plūdi. Viņš stāsta, ka, iespējams, decembra pēdējās divās nedēļās Latvijā līs daudz. Bet vai janvārī līs daudz lietus, mēs vēl nevaram droši zināt.

Laikapstākļi decembra otrajā pusē ļoti atšķirsies no pagājušā mēneša. Pūtīs liels, stiprs vējš un varbūt pat gaidāma liela vētra. Līs daudz lietus, bet neizskatās, ka Ziemassvētkos būs sniegs.

You may also like...