Beidzot Bankas atklāti Paziņo, kas īstenībā notiek ar naudu bankas kontā, pēc cilvēka nāves!

Vai kāds ikdienā par to vispār ir domājis? Visticamāk, ka nē un tam ir vairāki iemesli! Сilvēki ir pārāk aizņemti ar savu dzīvi, lai tā vienkārši vēl ņemtu un domātu par kādām citām problēmām, kur nu vēl šādām. Kuram gan vispār rūp, kas notiks ar viņu naudu pēc aiziešanas? Varbūt arī kādam interesēs, tāpēc laks ķerties klāt un izprast, kā tas viss patiesībā notiek. Ikdienas steigā par to nemaz neaizdomājamies, tomēr ir laiks nedaudz tajā visā kārtīgi iedziļināties. Laik aplūkot, kas patiesībā notiek ar Jūsu naudu pēc cilvēka aiziešanas mūžibā.

Piemēram SEB bankas galvenā pārstāve izteicās, ka šajā saistībā ir dažādas smalkas nianses, kuras ir jāņem vērā, lai saprastu kā tas viss darbojas. Protams nedrīkst aizmirst, ka visas lietas norisinās pēc normatīvajiem aktiem un tā, kā paredzēts likumā. Ja banka uzzina, ka klients ir devis mūžībā, tad banka uzreiz lauž esošos kontus un līgumus, lai tādā veidā pārtrauktu jebkādas darības. Tomēr vai ar to viss beidzas? Kā izrādās, tad itin nemaz! Tam seko vēl tāla procedūra, saistībā ar to, kas tālāk notiks ar šo naudiņu kontā.

Swedbank pārstāvis izteicās, ka pēc fakta uzzināšanas un pārliecināšanās, ka cilvēks ir devies mūžībā uzreiz bloķē jebkādu piekļuvi kontiem un aptur visus pakalpojumus, kā arī līgumus. Kas gan tālāk notice ar šo naudu, kas atrodas kontā? Visi līdzekļi, kas atrodas kontā, tiek glabāti, līdz tam brīdim, kad likuma pamatā esošie mantinieki liks izmaksāt bankā esošos līdzekļus. Piemēram, ja cilvēkam nav mantinieks, vai mantinieks nav noteiktajā laikā ieradies pie notāra, tad kontā esošie līdzekļi ir uzskatāmi jau par spēkā neesošiem pēc galvenā Civilkodeksa 416. punnkta. Attiecīgi tālāk līdzekļi tiek pakļauti jau valstij.

“Ja kontā ir atlikums, tad pēc likuma tas ir jāglabā 60 gadus. Pie tam, pēc tam šo anudas prasījumu manto mantinieki, ja, portamos, tādi ir. Jāņem gan vērā, ka mantinieki, nemaz nekļūst par klientiem, bet paliek tikai esošā statusa vadīti, lai varētu izmaksāt šos līdzekļus. Tāpēc mantinieki manto tikai esošā klienta naudu, nevis attiecīgi visu kontu. Lai vienkārši varētu pieteikties naudas līdzekļiem, vajadzīgs mantojuma apliecinošs dokuments, kā arī personu apliecinošie dokumenti,” skaidri izteicās SEB pārstāve.

Ja, saskaņā ar kredītiestāžu likumu 71. pantu – Ja depozīts 60 gadu laikā netiek izmantots darījumiem, klients zaudē visas prasījuma tiesības pret pašu kredītiestādi. Ja 60 gadu laikā mantinieki nav uzradušies vai iesnieguši prasību, tad mantas atzīšana netlike mantota un visa nauda paliek valstij. Tālāk saskaņā ar kredītiestāžu likuma 72. pantu, līdzekļi tiks ieskaitīti bankas ienākumos, kas kļust par bankas īpašumu jeb naudu.

Protams, ka kopumā šādi jautājumi tiek uzdoti ļoti reti, tomēr cilvēkiem noteikti ir tiesības zinā, kā attiecīgi rīkoties, ja tomēr mūžībā dodos, kāds tuvinieks vai draugs. Cerams, ka esošā informācija turpmāk palīdzēs kādam dzīvē.

You may also like...