Izskan jau pirmās prognozes, kad beidzot varētu parādīties sniegs šajā ziemas periodā
Prognozes liecina, ka arī turpmākie rudens un ziemas mēneši būs par vienu līdz diviem grādiem siltāki nekā ierasts. Pēc sausā septembra nokrišņu apjoms pieaugs, īpaši piekrastes reģionos, kur siltā jūras ūdens ietekmē palielināsies stipru lietusgāžu iespējamība. Tas nozīmē, ka rudenī sagaidāms mitrāks laiks, kas īpaši izpaudīsies jūras tuvumā.
Tomēr meteorologi brīdina, ka ilgtermiņa prognozēm ir ierobežota precizitāte. Lai gan iespējams noteikt sezonas vai mēneša vidējo temperatūru, ir daudz grūtāk paredzēt specifiskus aukstuma vai siltuma viļņus, kas varētu rasties. Šie neprognozējamie faktori bieži vien padara laikapstākļus neparedzamus pat modernās tehnoloģijās balstītās prognozēs.
Saskaņā ar Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra datiem šogad tikai janvāris bija vēsāks par normu, savukārt pārējie mēneši bijuši siltāki par parasto temperatūru. Ja līdzīgs siltuma trends turpināsies arī nākamajos mēnešos, pastāv iespēja, ka 2024. gada vidējā temperatūra varētu līdzināties 2020. gadam, kad tika sasniegts rekords – +8,76 grādi, padarot to par vissiltāko gadu Latvijas vēsturē.
Novembra pirmās nedēļas solās būt ar mainīgiem rudens laikapstākļiem, kā prognozē sinoptiķi. Ap Mārtiņdienu un mēneša vidū sagaidāmi gan lietus, gan sniegs, līdz ar to laika apstākļi būs visai nepastāvīgi. Šis periods raksturosies ar rudens un ziemas pazīmju mijiedarbību, īpaši strauji mainoties temperatūrai.
Novembra otrajā pusē, pirms Katrīnām (25. novembrī), Austrumlatvijā dienas laikā sagaidāms viegls sals, kas liecinās par ziemas tuvošanos. Šajā reģionā pamazām iestāsies viegla ziema ar zemas intensitātes salu un iespējamiem sniega nokrišņiem. Prognozes par decembri liecina, ka ziemas pirmais mēnesis varētu sākties ar vieglu salu un sniegainiem apstākļiem.
Meteorologi aicina izmantot rudens dienas, lai sagatavotos gaidāmajai ziemai, vai tas būtu izplānojot siltu atpūtas brīdi vai iegādājoties nepieciešamās ziemas drēbes. Laikapstākļu izmaiņas var būt straujas, tāpēc laikus jāsāk domāt par piemērotu apģērbu un dzīves apstākļu pielāgošanu aukstajiem mēnešiem.
Šoruden gaidāms, ka Austrumeiropas laikapstākļi būs izaicinošāki un ievērojami atšķirsies no iepriekšējā gada. Iedzīvotājiem jābūt gataviem pēkšņām laikapstākļu svārstībām un jānodrošina sev komforts pārejas sezonas laikā.