Jau drīzumā iedzīvotāji varēs vairākas reizes saņemt nodokļu pārmaksu, lūk kā tas viss notiks

No šī gada 30. augusta Valsts ieņēmumu dienests (VID) ar elektroniskās deklarēšanas sistēmas (EDS) starpniecību izsūtīs korespondenci vairākiem VID aprēķiniem EDS lietotājiem, kuri, iespējams, netīšām ir pārskaitījuši pārlieku lielas personas naudas summas. Tas pats arī runājot par ienākuma nodoklis par 2022. gadu. Šī korespondence tiks izsūtīta vairākiem tūkstošiem fizisko personu.

Lai pārskaitītu nodokļu pārmaksu ar VID starpniecību, personām līdz kārtējā gada septembra beigām EDS jāiesniedz sava norādītā bankas konta informācija. Pieteikumam automātiskai nodokļu atmaksai var piekļūt, neiesniedzot gada ienākumu deklarāciju EDS sadaļā “Sagatavot dokumentu no veidlapas” – “Iedzīvotāju ienākuma nodokļa dokumenti”. Kad būsiet iesniedzis iesniegumu, Valsts ieņēmumu dienests (VID) ne vēlāk kā līdz 2023.gada 31.decembrim pārskaitīs jūsu kontā 2022.gada nomaksāto nodokli.

No šī gada iedzīvotājiem, kuriem ir bijusi iedzīvotāju ienākuma nodokļa pārmaksa par iepriekšējo gadu un kuriem nav apliecināto izdevumu čeku, būs iespēja iegūt nodokļa pārmaksu. To var izdarīt, neiesniedzot gada ienākumu deklarāciju, ja līdz kārtējā gada 30. septembrim aizpilda EDS pieteikumu, norādot bankas konta rekvizītus.

Iedzīvotājus, kuri nav reģistrējušies EDS, bet ir veikuši nodokļu pārmaksas, VID informēs ar fiziskām vēstulēm. Ja VID rīcībā jau ir nepieciešamā informācija, personas var saņemt nodokļa atmaksu, neiesniedzot gada ienākumu deklarāciju.

Ja atsevišķas nodokļu priekšrocības, piemēram, par apgādājamiem, zemākiem ienākumiem, invaliditāti, politiskām represijām vai dalību nacionālajā pretošanās kustībā, netiek pilnībā izmantotas personas gada algā vai pensijā, tās var neuzskaitīt.

Lasi vēl : Valdis Melderis nācis klajā ar steidzamu paziņojumu un brīdina visus Latvijas iedzīvotājus

Ja fiziskai personai iepriekšējā gadā ir bijuši ieguldījumi privātajos pensiju fondos vai uzkrājošā dzīvības apdrošināšana.
Un otrādi, ja personai ir pierādījumi par derīgiem izdevumiem, piemēram, medicīniskiem rēķiniem, zobārstniecības darbu, izglītības izmaksām, ziedojumiem un dalību bērnu grupās, tai joprojām būs iespēja iesniegt ikgadēju nodokļu deklarāciju un saņemt atlīdzību par jebkādām izmaksām. pārmaksātie nodokļi.

No 2023.gada 1.marta līdz 28.augustam VID saņemtas 1 026 289 gada ienākumu deklarācijas. No tām 840 004 deklarācijās norādīta iedzīvotāju ienākuma nodokļa pārmaksa, kā rezultātā aprēķināts 295,86 miljoni eiro. Uz 2023.gada 28.augustu ir atmaksātas 273,88 miljonu eiro iedzīvotāju ienākuma nodokļa pārmaksas.

You may also like...