Latvijā atpazīstama persona atklāj, cik patiesībā zemas algas saņem lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju

Nav nekāds noslēpums, ka Latvijā algas līmenis ir ļoti zems. Viens no zemākajiem visā Eiropā, taču venas veikalos ir pilnīgā Eiropas līmenī. Vai tas šajā gadījumā maz var būt ētiski, ja cilvēki tiek noslaukti līdz pēdējam? Diemžēl, bet tā ir patiesība, par ko runā retais un šo ziņu izgaismojusi arī Latvijā ļoti labi zināma sieviete, kura atklāj, cik zemas algas patiesībā ir Latvijā.

“Latvijā ir ļoti zemas algas lielam cilvēku daudzumam, praktiski lielākajai daļai, kas dzīvo Latvijā. Bieži vien tas nozīmē, ka vienatnē esošam cilvēkam ir grūti segt gāzes un elektrības rēķinus vai pat nomaksāt dzīvokļa īri. Viņa finansiālā situācija ir vissliktākā.

Dažreiz viņam pat nākas apsvērt domu par pievienošanos ģimenes locekļiem, lai tiktu galā ar šiem izdevumiem,” teica viena no diskusijas dalībniecēm raidījumā, kas aplūkoja aktuālas sociālās un ekonomiskās problēmas Latvijā.

“Mūsu valstī bieži tiek pieminētas Eiropas cenas, taču algas atšķiras par desmit reizēm mazākas nekā Eiropā. Politiskie salīdzinājumi, kurus izmanto, lai mazinātu šo atšķirību, ne vienmēr ir objektīvi. Aizmirstot par šo kontekstu, politiķi nereti izlaiž faktu, ka daudzi šeit saņem apmēram 500 vai 700 eiro mēnesī pirms nodokļu nomaksas. Ir arī cilvēki, kuri reāli “rokās” saņem tikai 300 eiro pēc nodokļiem.

Kāpēc šīs situācijas nenonāk uz uzmanības centrā? Tas ir būtiski,” norādīja viena no diskusijas dalībniecēm, uzsvērējot šī jautājuma nozīmi, neatnākot pie personiskiem piemēriem.

Režisore Brūvere akcentēja savu novērojumu par sabiedrību apkārt. “Mana sajūta attiecās uz mani tikpat ļoti kā ratā riteņa līkločos! Šīs problēmas var arī mūs šeit skart un saasināt… Viss ir iespējams! Tomēr, man šķiet, daudzi politiķi nepietiekami domā par sabiedrību,” uzsvēra viņa.

Kādi būtu politiķu pasākumi, lai uzlabotu sabiedrības stāvokli? Brūvere atbildēja: “Ir nepieciešams radīt mehānismu, kas pasargātu šos cilvēkus, kuri ir sociāli neaizsargātā situācijā, pat strādājot! Viņiem vajadzētu piedāvāt kādu veidu sociālo atbalstu vai ko līdzīgu… Kā to dara Rietumeiropas civilizētās valstīs, kur ir dzīvokļu un iztikas pabalsti. Mums šāds atbalsts, man šķiet, ir nepietiekams! Pat ja tas ir tikai 120 eiro, iedomājieties, ko tas nozīmē – iekļūt šajā atbalsta grozā vai pat lēkt Daugavā! Tas ir absolūti nepieņemami,” atzina režisore.

Viņa skaidroja, ka šis temats ir iezīmēts TV24 raidījumā “Preses klubs”, jo tas ir būtiski svarīgs cilvēkiem. “Ir indivīdi, kuri smagi strādā par mazām algām! Tas nav pieņemami, jo visi maksā nodokļus,” nosodīja Brūvere.

You may also like...