Meteorologi Šodien nekavējoties paziņojuši biedējošu prognozi Jāņiem: Būs daudz trakāk nekā domāts!

Globalās prognožu sistēmas (GFS) dati liecina, ka 23. jūnijā Latviju sasniegs ciklons, kas ievērojami izmainīs laikapstākļus visā valstī. Sinoptiķis Jānis Trallis mikroblogošanas platformā “X” informē, ka ciklona ietekmē lielākajā daļā valsts teritorijas būs pārsvarā mākoņains un daudzviet gaidāms būtisks nokrišņu daudzums.

Trallis prognozē, ka ciklons nesīs plašu mākoņu zonu, kas pārklās lielāko daļu Latvijas, izraisot spēcīgas un ilgstošas lietusgāzes. Dažos reģionos nokrišņu daudzums varētu sasniegt 30-50 mm dienā, kas palielinātu plūdu risku zemākajās vietās. Vējš varētu pastiprināties līdz 15-20 m/s, radot iespējamos bojājumus infrastruktūrai, īpaši piekrastes apvidos.

Sinoptiķi brīdina iedzīvotājus sagatavoties ceļu noslīdējumam un vētru izraisītajiem postījumiem, tostarp koku lūzumiem un elektroapgādes pārtraukumiem. Līdz ar nokrišņiem un stipriem vējiem, gaisa temperatūra ievērojami pazemināsies, svārstoties starp 15 un 20 grādiem pēc Celsija.

Laikapstākļi Latvijā 23. jūnijā ievērojami pasliktināsies spēcīga ciklona dēļ, brīdina sinoptiķis Jānis Trallis. Sagaidāms, ka temperatūra dienas laikā būs no +13 līdz +17 grādiem pēc Celsija, kas ir zem jūnija vidējā līmeņa.

Ciklona ietekmē visā valstī būs pārsvarā mākoņains laiks ar ievērojamu nokrišņu daudzumu.

Lietusgāzes var sasniegt 30-50 mm dienā, īpaši skarot zemākās vietas ar plūdu risku. Vējš varētu pastiprināties līdz 15-20 m/s, radot potenciālus bojājumus infrastruktūrai, īpaši piekrastes reģionos.

Sinoptiķi aicina iedzīvotājus sagatavoties šiem apstākļiem, jo pastāv ceļu noslīdējumu un elektroapgādes pārtraukumu risks. Iedzīvotājiem tiek ieteikts rūpīgi plānot savus ikdienas darbus un izbraucienus, ņemot vērā prognozētos laikapstākļus, un sekot līdzi jaunākajām laika ziņām un brīdinājumiem, lai varētu savlaicīgi reaģēt uz mainīgajiem apstākļiem.

Jānis Trallis ir izteicis nopietnu brīdinājumu par 23. jūnija laikapstākļiem Latvijā, prognozējot ievērojamu mākoņainumu un intensīvus nokrišņus, kas būtiski ietekmēs ikdienas aktivitātes un satiksmes apstākļus.

Situācija strauji mainīsies:

Viņš stingri ieteicis visiem sekot līdzi jaunākajām laika prognozēm un būt piesardzīgiem, plānojot ceļojumus vai āra pasākumus. Trallis norādījis, ka laika apstākļi var strauji mainīties, tāpēc ir ļoti svarīgi būt gataviem reaģēt uz šīm izmaiņām ātri un efektīvi.

Turklāt, viņš brīdina par iespējamiem elektroapgādes pārtraukumiem un citiem traucējumiem, ko var izraisīt spēcīgs vējš un intensīva lietus. Ieteikums ir laikus sagatavoties, nodrošinot nepieciešamos resursus un sekot vietējo varas iestāžu un meteorologu izsniegtajiem brīdinājumiem.

Trallis uzsvēris, ka plānojot svinēt svētkus ārpus telpām, ir ļoti būtiski ņemt vērā neparedzamos laikapstākļus un būt gataviem jebkādai situācijai. Tāpēc viņš aicina visus, kas plāno šādus pasākumus, būt īpaši uzmanīgiem un rūpīgi pārdomāt savas sagatavošanās darbības.

Šajā kontekstā, Trallis ir uzsvēris, ka situācija var būt daudz sliktāka, nekā sākotnēji gaidīts, un tas ir svarīgs fakts, ko visi ir jāņem vērā.

Nepieciešama īpaša uzmanība:

Neskatoties uz to, ka cikloni vasarā nav nekas neparasts, šādi vēsumi un ilgstoši lietus periodi var būtiski ietekmēt gan lauksaimniecību, gan atpūtas aktivitātes. Zemniekiem un dārzkopjiem ir rekomendēts pārskatīt savus darba plānus, ņemot vērā paredzētos nokrišņus, kas var ietekmēt ražu un lauka darbus. Savukārt, dažādi pasākumi, piemēram, brīvdabas koncerti un sporta sacensības, varētu prasīt rezerves plānu telpās rīkošanai.

Sinoptiķis Jānis Trallis prognozē, ka 23. jūnijā Latviju skars ciklons, kas lielākoties nesīs mākoņainu un lietus pilnu laiku. Maksimālā gaisa temperatūra šajā dienā sagaidāma tikai no +13 līdz +17 grādiem pēc Celsija, kas ir ievērojami zem jūnija vidējās temperatūras.

Ciklona ietekmē laika apstākļi var būt ļoti neprognozējami un strauji mainīgi, tāpēc iedzīvotājiem ir svarīgi būt gataviem dažādiem scenārijiem, lai izvairītos no nepatikšanām. Stiprs vējš, kas vietām varētu sasniegt ātrumu no 15 līdz 20 metriem sekundē, var izraisīt arī koku lūzumus un infrastruktūras bojājumus, it īpaši piekrastes reģionos.

Nokrišņi un mākoņainais laiks, ko radīs šis ciklons, var būtiski ietekmēt satiksmes apstākļus. Tādēļ iedzīvotājiem ir ieteicams sekojot jaunākajām laika prognozēm un būt uzmanīgiem, plānojot ceļojumus vai āra pasākumus. Trallis uzsvēris, ka laika apstākļi var mainīties ātri un strauji, tāpēc ir svarīgi būt gataviem pielāgoties neprognozētajiem apstākļiem.

Sekojiet uzmanīgi!

Nakts uz 24. jūniju Latvijā pavērs iespēju mainīties laika apstākļiem, ar skaidrāku gaisu ienākot no rietumiem. Tomēr sinoptiķis Jānis Trallis brīdina, ka dažos reģionos, īpaši piekrastē un reljefiski specifiskās vietās, var saglabāties īslaicīgi nokrišņi, jo šīs teritorijas var uzkrāt mitrumu.

Skaidrs laiks varētu radīt lieliskas iespējas āra aktivitātēm, īpaši pēc vēsā un lietus pilnās dienas. Iedzīvotājiem tiek ieteikts uzmanīgi sekojoši jaunākajām laika prognozēm un pielāgot savus plānus atbilstoši aktuālajai situācijai.

Meteoroloģiskās prognozes regulāri tiek atjaunotas, ņemot vērā jaunākos datus, kas var radīt izmaiņas prognozētajos laika apstākļos. Vēja virziena un ātruma izmaiņas ietekmē mākoņu kustību un nokrišņu intensitāti, padarot laika apstākļus dažkārt neprognozējamus. Tādēļ Trallis aicina iedzīvotājus regulāri sekojot jaunākajām laika ziņām, lai būtu gatavi jebkādām iespējamām izmaiņām.

23. jūnija gaidāma ciklona ietekme ar vēsu un lietainu laiku, kas var traucēt gan lauksaimniecības darbus, gan brīvdienu plānus. Zemniekiem un dārzkopjiem jābūt gataviem prognozētajiem nokrišņiem, kas var ietekmēt ražas kvalitāti un lauku darbus. Brīvdienu plānotājiem ieteicams apsvērt alternatīvas aktivitātes telpās. Šāda prognoze var radīt arī sarežģījumus dažādu pasākumu organizēšanā, piemēram, brīvdabas koncertiem un sporta sacensībām, kuru rīkošanu var būt nepieciešams pārcelt uz iekštelpām.

You may also like...