Iedzīvotājiem Beidzot tiks izmaksāts Jauns un milzīgs naudas atbalsts: Lūk, kuri to jau varēs saņemt

Labklājības Ministrijā jau skaidri ir pateiks, ka ir jānosaka palīdzība cilvēkiem apkures sezonā. Jāņem vērā, ka tas ir vairāk nekā skaidrs priekš visiem cilvēkiem, taču runa iet par to, vai šāds atbalsts vispār būs. Runājot par šī brīža augstajām cenām, atbalsts cilvēkiem ir nepieciešams, pie tam ļoti lielā mērogā. Cilvēki pašlaik patērē krietni vairāk naudas uz produktiem un lietām, nekā tas bija tikai pāris mēnešus atpakaļ un tās ir skumjās inflācijas sekas. Šeit gan uzreiz jāsaprot, ko tālāk cilvēki var gaidīt un vai palīdzība tiks sniegta?

Jau iepriekš tika paziņots, par konkrēto plānoto budžetu 2023. gadam. Tas ietvēra arī to, ka jābūt punktam par dzīvokļa pabalstu un pārējām mājokļa subsīdijām. Visi konkrētie pasākumi skaidri ietekmēs pabalsta summas, ko ģimenes varēs saņemt. Tomēr šajā situācijā noteikti ir jāsaprot, kas mūs sagaida tālāk, jo viss attiecīgais nemaz nav tik vienkārši kā sākotnēji varēja domāt. Laiks aplūkot pasu galveno un saprast par kādiem pabalstiem tad iet runa.

Šobrīd ir jau vairāki faktori, kuri jāņem vērā nosakot pabalstus iedzīvotāji. Lielākoties pabalsts tiks noteikts attiecībā pret cilvēku ienākuma rādītāja, ko katrs var saņemt. Konkrēto vērtību nosaka vispārējo pabalstu summu, pievienojot konkrēto koeficientu.

Vērtības tiek palielinātas, ja cilvēkam ir īpašas vajadzības, piemēram invalīds, vai vecāka gadagājuma iedzīvotājs. Piemēram tiem, kuri dzīvo vieni un ir invalīdi saņems pabalstu ar koeficientu 2,5. Ja mājsaimniecībā dzīvo vairāki vecāka gada gājuma iedzīvotāji, viņi iegūs koeficientu 2.

Lasi vēl : Jau drīz šīm automašīnām Latvijā tiks liegta gan Tehniskā apskate, gan piedalīšanās ceļu satiksmē

Tieši Veinberga izteicās, ka mājsaimniecību ienākumu zem garantētā ienākuma līmeņa tiks piemērots konkrēts reizinātājs – 1,5. Tas palīdzēs lielākajai daļai cilvēku uz skaidru pabalstu. Tas ir nepieciešams ikvienam, it īpaši šajā grūtajā situācijā, kad cilvēkiem krasi trūkst naudiņas.

Konkrētā tipa pabalstam piešķirti teju 25 miljoni eiro, kas ir ļoti iespaidīgas summa. Par visiem pārējiem atvieglojumiem gan tiks paziņots pavisam īsu brīdi, pirms konkrētā naudas atbalsta un datuma. Taču zināms, ka atbalsts būs un esot tikai jāgaida. Pie tam, attiecīgi, tie nebūs nekādi mazie.

You may also like...