VID Steidzami nāk klajā ar paziņojumu Pilnīgi visiem iedzīvotājiem! “Nu tas var skart ikvienu”

Nav nekāds noslēpums, ka ik pa brīdim Valsts Ieņēmumu Dienests (VID) nāk klajā ar saistošiem paziņojumiem attiecībā uz gaidāmajām pārmaiņām vai notikumiem. Šajā saistībā šis ir ļoti svarīgs paziņojums, kas var ietekmēt pilnīgi ikvienu cilvēku. Jāņem vērā gan vairākas būtiskas lietas, lai saprastu lietas nopietnību. Kā atklājas tad visa saistība ir ļoti nopietna un var skart tik tiešam ļoti daudz cilvēkus! Šeit gan jāuzdod jautājums, cik ļoti nopietni tas viss ir priekš pašiem cilvēkiem? Laiks aplūko to visu smalkāk.

Valsts Ieņēmumu Dienests ir nācis klajā ar patiešām steidzīgu paziņojumu, kas domāts ar mērķi laicīgi brīdināt iedzīvotājus. Prasīsiet par ko jābrīdina cilvēki? Kā izrādās, tad par vairākām un ļoti būtiskām lietām, jo šajā laikā neiztikt bez cilvēku apkrāpšanas teju vai uz katra stūra. Pie tam cilvēki, kuri uzķeras uz šīs it kā nekaitīgās “ēsmas” var zaudēt patiešām milzīgas naudas summas un ne tikai. Laiks aplūkot, ko tieši VID ir paziņojis un kāpēc iedzīvotājiem ir jābūt tik ļoti uzmanīgiem.

Tieši pēdējās dienās VID jau vairākas reizes nācis klajā ar paziņojumu, kurā iedzīvotāji tiek rūpīgi aicināti izvairīties no krāpnieku e-pastiem un īsziņām, kurās norādītais sūtītājs parādās VID, tā aģentūrai LETA paziņojusi VID. Tomēr vai tiešām viss ir tā, kā tas izskatās no malas, parastā krāpšanas shēma svarīgu uzņēmumu vārdā?

Kā jau ierasts, krāpnieki uzdarbojas ļoti viltīga un šajā situācijā VID paziņojis, ka svarīgāko informāciju, ko tad izsūta pats VID, ir redzams Elektroniskajā deklarēšanas sistēmā (EDS). Šeit gan cilvēki to uzreiz neiedomājas, ja jau e-pastā ierauga ziņu no VID, protams, ka cilvēks gribēs to atvērt. Tas tāpēc, ka informācijas avots ir gana svarīgs, lai atvērtu.

Lasi vēl : LIDL Beidzot ir atklājis cik izmaksā darbiniekiem algas! Algas patiešām milzīgas!

Šeit gan uzreiz VID paziņoja, ka e-pastā iedzīvotāji attiecīgi saņem tikai paziņojumus par informāciju, kura tad ir pieejama pašā EDS sistēmā. Diezgan piņķerīgi vai ne? Tomēr tā ir esošā realitāte un cilvēkiem ar to ir jāsaskaras ļoti bieži. Šajā saistībā pie VID vērsušies daudz iedzīvotāji, kuri saņēmuši vēstules. Vēstulēs jeb šajos e-pastus tiek paziņots par nodokļu atmaksu. Līdz ar to krāpnieku mērķis ir iegūt cilvēka bankas konta detaļas.

VID paziņoja, ka cilvēkiem šajā ziņā ir jābūt uzmanīgiem. Protams, ka ja cilvēks redz, ka ziņa nāk no VID, uzreiz prasīsies atbērt un izdarīts visu, ko vajag. Taču tāds arī ir krāpnieku mērķis un cilvēkiem jābūt īpaši uzmanīgiem. Konkrētajā vēstulē var būt jānorāda dati, kurus noteikti nevajag norādīt. Līdz ar to krāpnieki var piekļūt pēc tam jūsu kontiem un attiecīgi naudai.

You may also like...