Sinoptiķi steidzami brīdina par laiku tuvākajās dienās: “Laiks mainīsies ļoti strauji”

Gadījumā, ja pašreizējais laiks Jums liekas pietiekami normāls tad tuvākajās dienās būs ievērojamas pārmaiņas un jāņem vērā, ka tās būs ļoti striktas. Tomēr pēc īsa  laika perioda būs straujas un nelabvēlīgas pārmaiņas, kuras jau pieriebušās lielākajai daļai cilvēku,

Mums ir ļoti svarīgi nekavējoties noskaidrot tuvāko dienu prognozi. Pārsteidzoši, bet prognozētie laikapstākļi radīs būtiskas pārmaiņas, kuras būs ievērojami sliktākas, nekā tika paziņotas vairākas dienas iepriekš.

Nupat šodien iznākušas ziņas, kas atklāj, ka tuvāko piecu dienu laikā gaisa temperatūra Latvijā ievērojami kritīs uz leju. Rezultātā atsevišķos apgabalos temperatūra sasniegs pat -15 grādus, kas rosinās atmiņas par ledus aukstām ziemas dienām. Jāņem vērā, ka tas nebūt nebūs patīkami, jo ir dažas nelabvēlīgas sekas, kas pavadīs šo aukstuma vilni. Līdz ar to tās var nebūt ziņas, uz kurām cilvēki cer vai vēlas saskarties.

Tuvākajās dienās mākoņu sega ievērojami svārstīsies. Gaidāma ne tikai temperatūras strauja krišanās, bet arī jauna sniegputeņa iespējamība. Tomēr esiet gatavi blīvai miglai nakts un agrās rīta stundās. Arī vēja stiprums pakāpeniski celsies uz augšu un nebūs no tiem patīkamākajiem, ko gan varēt darīt šajā situācijā, ja aukstums jau tā ir gana zems un klāt vēl nāks krusa?

Gaisa temperatūra naktīs būs no -5 līdz -16 grādiem, savukārt pēcpusdienā temperatūra sasniegs ap -5 līdz -10 grādiem. Jāņem vērā, ka ļoti zema gaisa temperatūra saglabāsies vēl vairākas dienas, kas radīs ļoti nepatīkamu gaisotni jau tā aukstajā laikā. Tam visam pa virsu vēl nāks klāt jauna sniega sega.

Saskaņā ar jaunākajām laika prognozēm, sākot ar ceturtdienu, 9.decembri, gaidāma krasa gaisa temperatūras pazemināšanās, ko pavadīs intensīva un kodīga aukstā atmosfēras fronte. Turklāt ir pazīmes par atsevišķām lietusgāzēm un pērkona negaisiem, kas vēl vairāk veicina vispārējo diskomfortu.

Sniegputeņi gaidāmi spēcīgi visā Latvijas centrālajā daļā. Tāpēc jau laicīgi tiek brīdināti cilvēki, ka jābūt ļoti uzmanīgiem, jo pēdējā laikā ir ne tikai daudz auto avāriju, bet arī slimnīcās nonākuši cilvēki ar lūzumiem, kas vienkārši paslīdējuši uz netīrītajām ietvēm.

You may also like...