Valsts Ieņēmumu Dienests izplatījis ļoti steidzamu paziņojumu iedzīvotājiem! Tas skars daudzus

Kā norāda Valsts ieņēmumu dienesta (VID) pārstāvji, restorāniem, kafejnīcām un citām ēdināšanas nozares iestādēm ir pienākums reģistrēt izpārdošanu, kas notiek ārpus to telpām. Turklāt šiem uzņēmumiem ir obligāti jāiesniedz pircējiem kases čeks. Taču alkohola tirdzniecībai nepieciešama konkrēta atļauja vai licence.

Ja uzņēmums piedāvā ēdināšanas pakalpojumus vietās, kas atrodas ārpus tā galvenās atrašanās vietas, piemēram, brīvdabas koncertos, pilsētas svētkos vai sporta pasākumos, šīs izbraukuma darbības ir jāreģistrē kā atsevišķa filiāle Valsts ieņēmumu dienestā (VID). To var izdarīt, izmantojot VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmu (EDS) sadaļā “Reģistri” un izvēloties kategoriju “Izbraukuma pakalpojums”. Reģistrāciju var pabeigt tiešsaistē.

Veicot pārdošanu ārpus savas galvenās atrašanās vietas, ēdināšanas uzņēmumiem ir jāizmanto kases aparāts. Viņiem obligāti jāsagatavo un jānodrošina klientiem izdrukāts kases čeks. Ierobežotā laika posmā līdz piecām darba dienām, atrodoties prom, ir atļauts izmantot to pašu kases aparātu, kas iepriekš uzstādīts un reģistrēts galvenajā darba vietā.

Šādā gadījumā pirms ierīces lietošanas uzsākšanas citā vietā ēdinātājam ir pienākums sniegt VID EDS atbilstošu informāciju par tirdzniecības vietu, ilgumu un vai nu “Kopā” vērtību, vai kopējo summu, kas glabājas tirdzniecības vietā. kopsavilkuma atmiņa (sadaļas “Sarakste ar VID” ietvaros). Turklāt pirms kases aparāta lietošanas atsākšanas pastāvīgajā darbības vietā (struktūrvienībā) VID EDS “Sarakste ar VID” ietvaros jāiesniedz “Kopā” vērtība jeb kopsavilkuma atmiņas kumulatīvā summa. sadaļā.

Lasi vēl : “Tas viss bija izdarīts brutāli!” Rogovkas iedzīvotājs pastāsta policijas teikto par Justīnes slepkavību

Savukārt, veicot tirdzniecību ārpus noteiktās darbības vietas, VID EDS sistēmā vispirms jāreģistrē alternatīvais kases aparāts. Šī reģistrācija kalpo kā paziņojums, ka iepriekš minētais kases aparāts tiks izmantots izbraukumā. Lai atvieglotu šo procesu, nepieciešams piesaistīt sertificētu pakalpojumu sniedzēju, ar kuru ir noslēgts kases aparāta apkalpošanas līgums. Sīkāku informāciju un resursus skatīt VID mājaslapā www.vid.gov.lv sadaļā “Uzņēmējiem / Kases aparāti un kases sistēmas / Darbības ar elektroniskajām iekārtām un EDS ierīcēm”.

Alkoholisko dzērienu izbraukuma tirdzniecība publiskos pasākumos ir ierobežota ar ēdināšanas uzņēmumiem, kuriem ir licence šādu dzērienu vai alus mazumtirdzniecībai kādā no saviem atsevišķiem uzņēmumiem.

Ir īpašs noteikums, kas attiecas tikai uz mazajām alus darītavām. Ja nelielai alus darītavai, kas ražo alkoholiskos dzērienus, ir arī savs restorāns vai kafejnīca un tiek piedāvāti ēdināšanas pakalpojumi, tai nav nepieciešama atsevišķa licence sava pašgatavotā alkohola tirdzniecībai savā uzņēmumā. Tā vietā par pietiekamu tiek uzskatīta licence apstiprinātas akcīzes preču noliktavas darbībai mazajām alus darītavām.

You may also like...